Linux Kernel 2.6.32 Duyuruldu!

Başlatan badhero, 05 Aralık 2009 - 13:19:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raspacı

Alıntı yapılan: bsod1 - 06 Aralık 2009 - 17:59:50
ubuntu'da driver kurmuyorsun da ne oluyor? donanımlarımız düzgün çalışmıyor(arkadaşımın dell dizüstü bilgisayarının wireless'ı çalışmıyor, kardeşimin kart okuyucusu ve bluetooth'u çalışmıyor, benim mic'im ve bluetooth'um çalışmıyor vs vs vs) keşke driver kurmakla uğraşsaydım da donanımlar sorunsuz çalışsaydı diyorum

şimdi korktum güncellemeyi sorunsuz bir şekilde nasıl yapabilirim? benim de grub dosyam sıfırlanmasın
Bir çoğumuzun donanımı sorunsuz çalışıyor. Çalışmayanlarda da suç üretici firmanın. Bu şikayetinizin muhatabı ubuntu değil aslında. Ati, via.. vs. şirketlere yapılmalı bu çağrılar. Donanıma linux sürücüsü üretin denmeli. Ubuntu kimseden ürününü kullanması için para istemiyor ve gerçekten memnun kalmayanların da windows gibi güzel bir seçenekleri var doğrusu.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

heartsmagic

Alıntı yapılan: bsod1 - 06 Aralık 2009 - 17:59:50
ubuntu'da driver kurmuyorsun da ne oluyor? donanımlarımız düzgün çalışmıyor(arkadaşımın dell dizüstü bilgisayarının wireless'ı çalışmıyor, kardeşimin kart okuyucusu ve bluetooth'u çalışmıyor, benim mic'im ve bluetooth'um çalışmıyor vs vs vs) keşke driver kurmakla uğraşsaydım da donanımlar sorunsuz çalışsaydı diyorum

şimdi korktum güncellemeyi sorunsuz bir şekilde nasıl yapabilirim? benim de grub dosyam sıfırlanmasın

Bense sadece Nvidia sürücülerimi kuruyorum o kadar. Gerisi hazır geliyor. (Kart okuyucuyu saymazsak).

"Donanım çalışsa ne olacak, doğru dürüst çalışmayan bir sistem olduktan sonra" gibi "absürd" bir yorum da ben yapabilirim örneğin. Misal birkaç saat önce özel bir nedenden dolayı kırk yılın başında köşede yatan Vista'yı açtım. Her şey kapalı olmasına rağmen (otomatik güncelleme, "firewall") vs. sistem sürekli tıkırdadı durdu, kendine gelene kadar bayıldı. Ubuntu üzerine sanal Windows kursam bu kadar eziyet olmazdı sanırım. Kusura bakmayın ancak herkes kendi tarafına çeker konuyu.

Gelelim diğer soruna. @bsod1, 2.6.32 serisini kullanman için özel bir neden var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

Kernel 2.6.32 hic bir zaman Ubuntu 9.10 gelmez beklemeyin. Ubuntu 10.04 cikasiya kadar Ubuntu da en son gelecek kernel bir aksilik olmadigi sürece 2.6.31-20/22 dir.
Linux LPIC1 - MCSA