geforce 6200 görüntü problemi

Başlatan conanait, 29 Eylül 2009 - 17:41:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

conanait

yaptım ama bir değişiklik yok. son komuttan sonra terminalde yazan son kısmı ekliyorum
Adında ya da tanımında "linux-restricted-modules-2.6.28-6-386" içeren hiçbir paket bulunamadı
Hiçbir paket kurulmayacak, yükseltilmeyecek ya da kaldırılmayacak.
0 paket yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırıldı, 4 yükseltilmedi.

heartsmagic

Peki Nvidia paketleri kalkıp tekrar yüklendi mi?
Bir iki önceki iletideki çıktılarda değişiklik var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

conanait

hayır,o verdiğiniz kodlar hicbir paket kaldırıp kurmadı. önceki çıktılarda da bir değişiklik yok.
tşk.

heartsmagic

Peki.

dpkg -l | grep nvidia ne diyor?

conanait

dpkg -l | grep nvidia
ii  nvidia-173-modaliases                  173.14.16-0ubuntu1                            Modaliases for the NVIDIA binary X.Org driver
ii  nvidia-180-kernel-source               180.44-0ubuntu1                               NVIDIA binary kernel module source
ii  nvidia-180-libvdpau                    180.44-0ubuntu1                               Video Decode and Presentation API for Unix
ii  nvidia-180-modaliases                  180.44-0ubuntu1                               Modaliases for the NVIDIA binary X.Org driver
ii  nvidia-71-modaliases                   71.86.08-0ubuntu1                             Modaliases for the NVIDIA binary X.Org driver
ii  nvidia-96-modaliases                   96.43.10-0ubuntu1                             Modaliases for the NVIDIA binary X.Org driver
ii  nvidia-common                          0.2.11                                        Find obsolete NVIDIA drivers
ii  nvidia-glx-180                         180.44-0ubuntu1                               NVIDIA binary Xorg driver
ii  nvidia-kernel-common                   20080825+1ubuntu2                             NVIDIA binary kernel module common files
ii  nvidia-settings                        180.25-0ubuntu1                               Tool of configuring the NVIDIA graphics driver

heartsmagic

sudo aptitude purge nvidia-180-kernel-source nvidia-180-libvdpau nvidia-common nvidia-glx-180 nvidia-kernel-common nvidia-settings ile paketleri kazıdıktan sonra Envy ile kurmayı bir dener misin tekrar? Yalnız, paketleri kazırken dikkat et, sistemden başka kritik bir şeyler kaldırıyorsa iptal et.

conanait

söylediklerinizi yaptım ama ne yazık ki değişen bir şey yok, ne görüntüde ne de daha önce denediğim kodların çıktısında.
yalnız şunu belirtmek isterim, envy kurulurken nvidia180-modallases' i daha önce deselect yapılmıştan kurdu, halbuki ben envy'i yeniden yüklemeden önce ubuntu tweak ile eski paketleri ve yapılandırmaları silmiştim. böyle olması normal mi?

heartsmagic

nvidia180-modallases zaten sende kurulu görünüyordu ve kaldırılmamıştı. Bu nedenle normal sanırım öyle yapması.
Peki 180 serisi yerine 17x serisini ya da 185 serisini kullandığında da durum aynı mı?

conanait

envy'deki tüm driverlerı denemiştim, 185'i de forumdaki anlatımla kurmuştum sonuç değişmemişti.

heartsmagic

Bu durumda üzgünüm ama aklıma başka bir şey gelmiyor.

conanait

yardımların için tşk. halledebilirsem sizinle de paylaşırım. belki de 9.10 yükseltmesi bu sorunu da kaldırır !
iyi günler, tekrar tşk.