[Çözüldü] BackTrack Linux kurulumu

Başlatan frtxyz, 05 Ocak 2011 - 22:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sema

Küçültme derken genişletilmiş bölüm üzerinden bölüm oluşturmayı kastetmiştim. Onu birkaç bölüme ayırıp istediğin sistemleri istediğin yere kurabilirsin. Sanırım, BackTrack de ikincil bölümlere kurulabiliyordur. Sorun olmaması gerek yani.
susema

frtxyz

Son durumumu şöyle özetlemek istiyorum. Swap alanı ile ilgili sorunumu düzelttim,
Kaynak : http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Takas_alan%C4%B1_%28Swap%29_D%C3%BCzenleme-Ekleme

Yanlız backtrackı henüz geri yüklemedim, muhtemelen backtrackı kurabileceğim fakat o anda sorunum şu olacak, daha öncede olduğu gibi bilgisayarımın açılışında ubuntu seçeneği kaybolacak, acaba backtrack ı kurduktan sonra, ubuntuda olduğu gibi sudo -update grub tu sanırım komutu yanlış yazmış olabilirim. Bu komutu back track içinde versem ubuntu açılış seçeneklerine eklenirmi?
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

sema

Grub güncellemesinde düzelir ama BackTrack nasıl bir işletim sistemidir, bilmiyorum yani Ubuntu için olan komutlar büyük ihtimalle orada işe yaramayacaktır, yalnız Ubuntu tarafında da grubunu kurtarabilirsin CanlıCD ile, bu başlık altında yaptın zaten bunu. En fazla yeniden grub2 kurulumu yapıp grubu güncellersin. Çok sorun değil.
susema

frtxyz

Evet backtrack içinde update komutunu kullanamadım,  şu şekilde yaptım, backtrackı kurdum, sonra live cd den ubuntuyu başlatıp grub2 yi yükledim sonra ubuntu içinden update-grub2 yaptım ve şuanda sorun yok yardımlar için teşekkürler.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...