Windows 32 bit Linux 64 bit bios değişikliği

Başlatan miles, 30 Ekim 2009 - 22:57:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Windows 7 32 bit kullanıyorum. Ubuntu ise 64 bit. Her işletim sistemi değişikliğinde biostan 32 bit 64 bit değişikliğini yapıyorum. Bu ayarı hiç değiştirmesem sürekli 64 bitte bıraksam windows ta sorun çıkarmı ? (Bu arada windows 7 64 bit i 2gb ddr2 lik bir bilgisayara kursam ne olur ? İlk sistem başlangıcında 1.5 gb ramimi tüketirmi ? )

Teşekkürler!

heartsmagic

Sorun olacağını sanmıyorum. BIOS üzerindeki o ayar ne için konulmuş? Sonuçta 64bit bir donanım meselesidir ve bunu kullanıp kullanmamak işletim sistemine kalmış bir durumdur. 32bitlik bir sistem kurarsan öyle kullanırsın işlemciyi. Haliyle sorun olacağını sanmıyorum.

Bellek sorusuna gelirsek. 32bit ile 64bit'in tüketeceği bellek miktarı değişmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

miles

Her yerde 64 bitin normalden daha fazal rame ihtiyaç duyduğu yazıyordu. Hatta bir arkadaşım kurduğu 64 windows 7 nin 1.4 gb harcadığını söyledi bana. Oysa bendeki 32 bit windows 7 600 ram harcıyor.

Birde uafk bir şey daha sormak istiyorum. Bir keresinden Ubuntuyu biostan 64 bit ayarını çekmeden başlattım. Takıla takıla bir tuhaf çalışmaya başladı. Benim jeton geç düştü sistemi yeniden başlattım. Şu anda sisteme bir zarar gelmişmidir format atmakta bir fayda varmı ? Sistemi yedeklemeye ve artık eski 9.1 i atmaya hazırlanıyorum. İlerde sorun çıkarmasın bu bana ?

zeitgeist

Yazılımla ilgili sorunların donanımsal arızlara neden olduğunu -ısınma sorunu hariç- hiç duymadım.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

miles

Donanımsal arıza olacağından bahsetmiyorum. Sisteme format atmak gerekir mi diye soruyorum. Yedekleyeceğim için Ubuntuyu herşeyi garantiye almak istiyorum.

bytan

64 bit ayarını çekmeden başlatmak ile kastın nedir anlayamadım.

Formatlık bir durumun da yok.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

Bende benzer şekilde kullanıyorum ama biostaki o ayarı ilk kez duydum :)

miles

Biosumda 32 bit ve 64 bit seçeneği sunan bir yer var. Ordan bahsediyorum. Onu 32 bit yaparak Ubuntu başlatmıştım yukarıda onu açıkladım .