[Çözüldü] Ubuntu Açılmıyor

Başlatan ernakblt, 05 Mayıs 2015 - 17:17:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ernakblt

Konuyu yanlış yere açtıysam affola.  Ekran kartı sürücüsünü güncellediğimden beri bilgisayar böyle açılıyor. Fakat şimdi açılmadi ve bu uyariyi verdi. Şuan siyah ekran var. Yardım edenlere şimdiden teşekkurler.

bytan

Ekran kartını güncellemek için hangi işlemleri yaptın komutları uyguladınveya takip ettiğin bir anlatım var mıydı? Yaptıklarını geri alabilmek için kurtarma kipiyle açabiliyor musun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ernakblt

Alıntı yapılan: bytan - 05 Mayıs 2015 - 17:22:03
Ekran kartını güncellemek için hangi işlemleri yaptın komutları uyguladınveya takip ettiğin bir anlatım var mıydı? Yaptıklarını geri alabilmek için kurtarma kipiyle açabiliyor musun?
Ek suruculerden nvidia'yi secmistim. 300'lu birseydi. Reboot yapinca veya pc'yi acinca ilk goruntu geliyor ve sistem aciliyordu. Fakat bu sefer acilmadi. Kurtarma kipi recovery mode degil mi?

bytan

Evet kurtarma kipinin ingilizcesi odur. Ayrıca eski çekirdekle de sistemi normal şekilde açmaya çalışabilirsin. Ekrandaki hata ekran kartından olmayabilir. Gerekirse bir süre makinayı bıraktığında zaman alsa da bu aşamayı atlayıp atlamadığını da kontrol edebilirsin.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

ernakblt

Alıntı yapılan: bytan - 05 Mayıs 2015 - 17:42:41
Evet kurtarma kipinin ingilizcesi odur. Ayrıca eski çekirdekle de sistemi normal şekilde açmaya çalışabilirsin. Ekrandaki hata ekran kartından olmayabilir. Gerekirse bir süre makinayı bıraktığında zaman alsa da bu aşamayı atlayıp atlamadığını da kontrol edebilirsin.
Kurtarma Kipi'nden bozuk dosyaları kurtar dedim ve açıldı. Yeniden başlattığıda yine ilk ekran geliyor ama 10-20 saniye sonra açılıyor. Teşekkürler.

bytan

Etiketlemişsin ama bir kaç kere daha kapatıp açabilirsin; sonrasında emin olmak için alttakilerin çıktılarını gönderebilirsin:

pastebinit /var/log/syslog
pastebinit /var/log/dmesg

PF @ ST