Cmedia Ses kartı problemi Çözülmüyor

Başlatan 6ng4n, 24 Haziran 2009 - 17:01:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6ng4n

Makinamda Ubuntu 9.04 ve Windows Xp kuruluydu.
Xp'nin çökmesi sonucu yeniden Xp kurdum ve sonra GRUB'u yeniden kurdum.
Bu işlemleri anakart dışarıda çalıştırdığım için Cmedia ses kartını sökmüştüm.
Kasa içine taktıktan ve XP'ye driverı tanıtıktan sonra her şey normal gözüküyordu ta ki Ubuntu Altında Cmedia Ses kartımın çalışmadığını görene kadar.
Xp çökmeden önce Ubuntu altında gayet iyi çalışıyordu şimdi ise sınama sesi dışında hiçbir programdan ses gelmiyor
Nasıl çözebilirim Kartım Cmedia 8768 7.1

Sİstem kendiliğinden tanıda ama büyük ihtimalle oss kullanıyor alsa seçince hata veriyor.

heartsmagic

Tümleşik kartın var mı?

lspci | grep Audio
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxxblade

USB mi yoksa değilmi?
USB ise ALSA'yı dene derim ;)

ScaryMan

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Anakartımı değiştirdim. Onboard ses kartım var. Cmedia da düzgün çalışmıyor. Mesela açılış ekranında bazen parola için gelen "dıdıt" sesi geliyor bazen gelmiyor. Açıldıktan sonraki müzik gelmiyor mesela. Ama Rhytmbox'ta müzik dinleyebiliyorum. Ubuntu ses ayarlarında C-media Oss seçtim hepsini.

lspci | grep Audio çıktım:

00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 50)

ScaryMan

bytan

Tek sorunun gdm ekranından sonraki sesin arada bir gelmesi mi?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ScaryMan

Hayır :) Ses kartım sanırım tam anlamıyla çalışmıyor. Onboard ses kartım aktif mi değil mi bilemiyorum, BIOS'ta onboard ses kartıyla ilgili bir ayar bulamadım.

Anakartımı ve işlemcimi değiştirmiştim. O günden beri bazı sesleri duyamıyorum, mesela flash videolarda (mesela Facebook) ses alamıyorum v.s.

bytan

Aygıt değiştirince ne oluyor? Bu flash ve ses sorunuyla ilgili birkaç başlık açılmıştı sanki.

gnome-volume-control
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ScaryMan

Bir değişiklik olmuyor görünürde yine aynı durumları yaşıyorum.

Aslında bu başlığa yazdıktan sonra yeni bir başlık açma ihtiyacı duydum bu anakart değişikliği üzerine.