[Çözüldü] Ubuntu 9.04 Video İzleme Sorunu

Başlatan barış, 07 Ağustos 2009 - 20:48:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Merhabalar. Daha önceden pardus kullanıyordum ancak sonra windowsa geçtim photoshop çalıştığım için ve elimde pardus olmadıgı için ubuntu kurdum şu anda ubuntudan memnunum...
Ancak ubuntuda video sorunu var sanırsam. Videoları oynatmıyor. Yani facebooktaki videoları oynatmıyor facebook bir ileti çıkartıyor karşıma. Başka sitelerden videolar oynatıyor ancak oynattığı videolardan da ses çıkmıyor. Ve vtunnel, ktunnel gibi sitelere giremiyorum... (özür dilerim forumda yeniyim konuyu buraya açtım)

barış

sorunum çözülmedi hala goruntu var ses yok... Ve facebookta'da video izlerken "video unavailable" diye bir yazı çıkıyor.

ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                  Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                  Adobe Flash Player plugin installer (transit
ii  flashplugin-nonfree-extrasound             0.0.svn2431-3                      Adobe Flash Player platform support library

terminale "dpkg -l | grep flash" yazdım ve bu çktı var... Ne yapabilirim ?

ironic

Baştan temiz kurulum yapın. @heartsmagic in daha önce forumda paylaştığı,

sudo aptitude purge adobe-flashplugin flashplugin-installer flashplugin-nonfree swfdec-mozilla mozilla-plugin-gnash flashblock libflashsupport
sudo aptitude install flashplugin-nonfree

komutlarını verin.

barış

Tamam teşekkürler. Sorunlarım çözüldü.