[Çözüldü] Metin dosyasını kaydederken izin yok diyor.

Başlatan halil010, 30 Mayıs 2008 - 23:57:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

halil010

Metin dosyasını kaydederken izin yok diyor.
Ben iki saattir bir çalışma için uğraştım fakat kaydetmiyor. Dosya da izin yok diyor nasıl açacağım. İzni nasıl vercez pardus te oluyordu izin mizin demiyordu. Ubuntuda istiyor çok kötü durumda kaldım çalışmayı normal olarak masaüstüne açtığım bir metin dosyasına attım. Galiba benim dosyayı atacağım klasörde kilitli dosya değişimine nasıl yetki verirde açarım. İyi geceler.

munirekinci

halil010

Zırt pırt konu açıyorum ama bilmediğimdendir kusura bakma.

halil010

[IMG]http://img60.imageshack.us/img60/575/ekrangrntsde4oa1.th.png[/img]

Sorun hala devam ediyor. Bu durumda sadece burayı kullanmak istiyorum nokta atışı yapabilirmiyiz. şu an için önemli olan bu kısım diğerlerini zamanla forumdan okuyarak kaparım.

halil010

/usr/share/doc/dvb-utils.../scan/dvb-s/Turksat-42.0E kaydedilemedi.

Dosyayı kaydetmek için gerekli izniniz yok. Konumu doğru yazdığınızdna emin olup tekrar deneyin.

Resim görünmüyor galiba hatayı yazayım root açma işlemlerini yaptım fakat. kafam karıştı denedim gene olmadı.

halil010

Evet sorunu forunuzdaki bir başka buna benzer hata ile karşılaştırarak çözdüm. Sizin mantık olarak verdiğiniz su kodunun nokta atışı olarak değiştirmek istediğim dosyaya yöneltim yoksa kafasına göre bir dosya açıyordu. Bu şekilde kayıt etti teşekkürler ilgi için. Kolay gelsin.

heartsmagic

/usr/* altına Pardusta da yazamazsın. Normal kullanıcı olarak Pardus'ta yazabiliyorsan hata kaydı yapmak lazım oraya :) Ancak ben eminim yazamayacağına. Haliyle Linux dizin hiyerarşisini iyi bilmek lazım. Normal kullanıcı kendi ev dizini ve ona izin verilmiş özel dizinler harici hiçbir yere yazıp çizemez.

Başlığı etiketleyip, kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.