[Çözüldü] Nvidia Ekran Kartı Sorunu

Başlatan sponge_bob, 07 Ağustos 2009 - 21:31:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sponge_bob

Merhabalar,

grub error 17 hatasını yeni bir ubuntu cdsi ile çözdüm. ancak bu seferki bambaşka bir sorun inşallah aranızda başına gelmiş ve sorunu çözmüş arkadaşlar vardır.

Ekrankartım: Nvidia Asus 8800GT 512 mb 256bit

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Hangi aşamada oluyor bu? Kurulumdan hemen sonra mı? Sürücü kurduktan sonra mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sponge_bob

@bytan
Kusura bakmayın forumda yeniyim.
@hertsmagic
bootta grubu loadlıyor tam ubuntu açılırken ufak bi yükleme yapılan ekranda yüklemenin yarısında geliyor bu ekran. bi sefer açtı oda ekran kartı güvenli kipinde açıldı sonra böyle yaptı.

heartsmagic

Bu şekilde kalması biraz garip. Eğer internet bağlantın varsa sürücü kurulumunu deneyebilirsin.

sponge_bob

sürücü kurulumunu nasıl yapabilrim eğer paket yöneticisinden se livecd ile girip nvidia arattım benim ekrankartını destekleyen sürücüleri işaretledim ancak nasıl yükleyceğimi bulamadım birde ekrankartı güvenli kipinde nasıl açabilrm ubuntuyu cdsiz

heartsmagic

CD olmadan ilk gelen menüde (recovery) yazan kernelle açabilirsin sistemi. Konsoldan da kurabilirsin paketleri. Ancak benim tavsiyem Envy kurup terminal üzerinden kurulum yapman. Forumda envy ile ilgili başlıklar mevcut.

sponge_bob

allah senden razı olsun allah tuttuğunu altın etsin kardeş. envy ile 2 dakkada olayı çözdüm. valla 4 gndür bu ubuntuya uğraşıyorum en sonunda pc yi balkondan aşşağıya atıcaktım ama sen olaya son noktayı koydun kardeş çok çok çok teşekkür ederim.