ATI Radeon 9550 Driverini kurdum

Başlatan ZooM, 22 Ekim 2008 - 00:10:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

arakdaslar  acemi olduugmu soylemistim ve yaklasik  1 aydir driver kurulumu icin ugrasiyorum. ve sonunda yaptim. burda sizlerlede paylasayim dedim. en azindan benim gibi yeni baslayacak olanlara yardimci olabilicek bir bilgi olabilir.

Kurulumu EnvyNG ile yaptim her defa ama tek basina yetersizmis. aramadigim siteler kalmamisti ama olay gozumun onundeymis.
xorg.conf dosyasini bastan sona kadar inceledim
ve
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
satirini gorunce bir uyguluyayim dedim. ve uyguladim. restart ettim  ve   ekran cozunurlugum degisti. ama efektler acilmiyordu bu sefer Envyng ile yeniden kurulum yaptim ve busefer herseyim tam oldu.

Bu forumda bana yardimci olmaya calisan tum herkese tesekkur ederim.
If I was your vampyre...

heartsmagic

ATI kartlar için farklı ve ilginç çözüm yolları geliyor bize. Ne diyelim darısı kararlı sürücülerin başına.
Teşekkürler @zoomone.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ZooM

ne demek usta sizde bana az yardimci olmaya calismadiniz.
If I was your vampyre...

peregri

Aynı ekran kartını (Radeon 9550) kullanıyorum ancak xorg.conf dosyası artık bulunmadığından bu yöntem de işime yaramadı. Ati'nin sitesinden indirdiğim grafik kartı driver ı ise run formatında ve bulduğum yollarla çalışmadı. Zaten çalışsa bile eski grafik kartlarını yeni sürücülerde desteklenmediğini okuyunca uğraşmadım daha fazla. EnvyNG adlı yazılımı indirdim fakat yazılıma tıkladığımda hiçbir şey yaptığını görmüyorum ve sistemimin grafik performansı yerlerde sürünüyor.

Bir daha asla asla asla ati ye yaklaşmayacağım.