[Çözüldü] Kwrite Hata Mesajı

Başlatan Dixie, 16 Haziran 2009 - 21:09:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dixie

Kwrite'da bir dosya kaydetmek istediğimde böyle bir hata mesajı alıyorum. Sorun ne olabilir, ne yapmam lazım? python-encoding diye bir eklentiden bahsediyor ancak synaptic'de arattım bulamadım.

celoron

Tools->Encoding den Türkçe karakterleri destekleyen cp1254 yada iso8859-8 seçmelisin. zamanında benimde başımı çok ağrıttı(aslında hala ağrıtıyor).
ne mutlu open-source kullanıyorum diyene :)
sis ekran kartını kurmaya çalışmaktan bıktım artık python ile programlama öğreniyorum

Dixie

Maalesef her iki seçeneği ayrı ayrı denediğimde çözüme ulaşamadım. Gnome masaüstü kullanıyorum gedit kullanmam daha mı avantajlıdır?

bytan

Gnome altındayken, gnome ortamı için yazılmış uygulamaları kullanmaya özen gösteriyorum. Arada tek tük istisnalarım oluyor tabii. Mesela Amarok 1.4 gibi.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

@dixie, Geany' yi deneyebilirsiniz. Depoda mevcut.

sudo apt-get install geany

Dixie

@Ironic; Teşekkür ederim
@bytan; Bundan sonra bu konuya dikkat edeceğim. Cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Felâsife

Bu tür kod'lama işlerinden anlamam ama çalıştığınız dosyanın uzantısında ki bu işaret ~ yedekleme dosyası olduğunu gösteriyor, sorun ondan olabilir mi?
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

SametAras

Merhabalar,

#!/usr/bin/env python  komutunun hemen alt kısımına: #-*- coding: utf-8 -*- komutunu eklemelisiniz. Zira bu komut Python belgesinin utf-8 formatında olduğunu belirtiyor.

Saygılarımla;
Aras, Samet.

Dixie

Alıntı yapılan: SametAras - 20 Temmuz 2009 - 20:56:33
Merhabalar,

#!/usr/bin/env python  komutunun hemen alt kısımına: #-*- coding: utf-8 -*- komutunu eklemelisiniz. Zira bu komut Python belgesinin utf-8 formatında olduğunu belirtiyor.

Saygılarımla;
Aras, Samet.

Teşekkür ederim Samet bey, Python'da biraz ilerleyince dediğinizi öğrenmiş bulunmaktayım. Zamanında kapatmayı unuttuğum bir başlıkmış, forum yönetiminin hoşgörüsüne sığınarak konuyu kapatıyorum.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST