grafikler çok yavaş.

Başlatan urahara, 22 Temmuz 2009 - 00:47:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

urahara

intel 945 ekran kartı olan dell 6400 bilgisayarımda gerek masaüstü ortamında, gerek oyunlarda(en basitlerinde bile) grafiklerin çok yavaş oldugunu hissediyorum. ubuntunun bilgisayarımı windowstan daha fazla kasmasına ihtimal vermediğimden birşeylerin ters gittiğini düşünmeye başladım.acaba ekran kartımdan tam verim alamıyormuyum suan?

benzer baslıklarda değinilmiş ama bir sonuca gidilmemiş.

"glxinfo | grep render"   komutunun çıktısını ekleyip yardımlarıızi bekliyorum.

get fences failed: -1
param: 6, val: 0
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) 945GM GEM 20090326 2009Q1 RC2 x86/MMX/SSE2

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

urahara

başlangıc seviyesindekıler ıcın önerılmedıgını okumustum bır ara. o yuzden atlamıstım. ama madem öyle bir deneyeyım. sonucları aktarıcam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Temmuz 2009 - 01:57:26

woow . şimdi tamamladım ve sonuc harıka. aradaki fark inanılmaz. şimdi olması gerektiği gibi işte. frets on fire ı bile oynayamazken suanki duruma gelmesi mucize resmen:D ehe ehe.. bu arada birçok kişi bu durumdan muzdarip gibi yazılanlara bakılırsa. yukarıda linki verilen rehberi uygulamalarını öneriyorum..