Yazılım kurma

Başlatan orhun_ulker99, 09 Kasım 2011 - 21:05:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhun_ulker99

Ubuntu'da acemiyim .deb paketlerini kurabiliyorum; ama .tar .gz paketlerini kuramıyorum. Bu paketlerin sıkıştırılmış paketler olduğunu öğrendim ve hatta arşivden bile çıkarabildim; ama nasıl kurulum yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BayboraKaan

Forumda bu konuda cevap cok. Lütfen baslik acmadan önce forumda ufak bir arama yapiniz.

zeusmaster

Arşivden çıkardığın dosyaların içindeki readme dosyasını okursanız içinde nasıl kurulduğu detaylı olarak yazıyordur.
Up and Running...

heartsmagic

Söylendiği üzere forumda aslında kaynak var, fakat depolar varken biz pek uygulama derlemeyiz. Son çare olarak bunu yaparız. Yüklemek istediğin uygulama nedir @orhun_ulker99?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

orhun_ulker99

XFCE i ubuntu software center da göremedim internetten indirdiğimde de tar.bz2 olarak geldi kurulumunu bilmiyorum
bir de unebottin aracını açmak istiyorum ama başaramıyorum dosya türü executable diye bir şey açmaya çalışıyorum ama olmuyor

travego0403

XFCE kurulumu forumda ilgili bölümde mevcut.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21326.0

Unetbottin aracında ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım ama program Ubuntu Yazılım Merkezinde mevcut kolayca indirip kurabilirsiniz.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman