ubuntu kurulum sorunu

Başlatan nsr, 10 Nisan 2011 - 17:36:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nsr

arkadaşlar indirmiş olduğum ubuntu sürümünü cd ye kopyaladım ancak sistemi başlatırken cd den başlamıyor, yine eski işletim sistemi açılıyor, bios ayarlarından gerekli düzenlemeleri yaptığım halde. sitede arama yaptım kısmen bir kaç konu buldum ancak işe yaramadı yardımcı olursanız çok sevinirim

heartsmagic

Öncelikle BIOS ayarının doğru olduğuna emin ol. Eğer bu doğruysa geriye bir iki şey kalıyordur. CD'nin yazma hızını düşürüp tekrar yazmayı dene ISO'yu. Ancak yazmadan önce md5 bütünlük denetimini de yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nsr

bios ayarları normal, indirdiğim dosyaları bir program ile iso haline getirdim, şimdi düşük hızda yazmayı deneyeceğim neticeyi yazarım, ilgi için teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Nisan 2011 - 19:38:31

iso kalıbı olarak 16x hızla yeni bir cd yaptım ancak yine olmadı :S cd den başlatma seçeneğinde bile yine xp başlıyor. nasıl olacak çözemedim

Yiğit Ateş

Cd'ye kopyalamayacaksınız .iso dosyasını. Kalıbı diske yazdır seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Bundan sonra bios'tan cd ilk sıraya getirildiğinde kuruluma geçecektir.

nsr

tecrübesizliğimi mazur görün, bu ubuntu konusuna çok takılmış durumdayım *p hikaye kalıyor bunun yanıda.. yardımlarınız için teşekkür ederim tekrar yapmayı deneyeceğim neticeyi paylaşırım burada.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Nisan 2011 - 13:26:34

arkadaşlar teşekkür ederim yeniden bi cd yaptım bu sefer sorun yok gibi görünüyor.