tnt2 m64 low graphic mode sorunu

Başlatan reber85, 16 Haziran 2009 - 18:05:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reber85

merhabalar. 6800 gt ekan kartım varken sorun olmuyordu, arızalandı ve mecburen tnt2 ye döndüm.  sürücüyü envy ile 73 legacy olarak kurdum,  yeniden başlattığımda;
----------------------------------------------------------------
failed to load /usr/..../drivers/nvidia_drive.so
failed to load module "nvidia" (loader failed,7)
no drivers aviable
----------------------------------------------------------------
hatası alıyorum ve "low graphic mode" olarak başlatabiliyorum. sürücüyü kaldırıp tekrar envy ile daha sonra eski günlerdeki gibi, komut satırına (hatta init 1e kadar) düşüp, nvidiadan indirdiğim sürücüleri kuruyorum, ama inatla aynı hata yine kurulmuyor.  hatta format attım yine aynı sorun. kartı daha envysi, donanım sürücü aracı olmadığı zamanlarda, mandrake 9-10 da kullanıyordum. yardım quake 3 oynayamıyorum  :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Haziran 2009 - 19:06:20

envy inatla yüklü olduğunu (sürücünün) iddia etsede, glx infodan alduığım tüm sonuçlar 0

heartsmagic

Şöylece sağlam bir böcek kaydı var: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nvidia-graphics-drivers-96/+bug/251107
Sonlara doğru bazı çözümler gelmiş gibi ama ne kadar umut verici bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

reber85

sorun ne yazıkki aynı. işimiz nvidiaya kaldı ise.  artık kartı değiştirmek dışında çare yok gibi gözüküyor. arkadaşlardan arayayım artık  :(

heartsmagic

Alıntı yapılan: reber85 - 17 Haziran 2009 - 21:48:50
sorun ne yazıkki aynı. işimiz nvidiaya kaldı ise.  artık kartı değiştirmek dışında çare yok gibi gözüküyor. arkadaşlardan arayayım artık  :(
Oradaki çözüm önerilerini deneyebildin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.