RAR şifresi problemi

Başlatan dolunayisi, 03 Ağustos 2010 - 19:08:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dolunayisi

kendi şifrelediğim rar dosyasına doğru şifreyi girdiğimde sonuna kadar içindeki dosyaları çıkarıyor. ancak sonunda tekrar şifre soruyor ve çıkardığı dosyaları da siliyor.

şifrede türkçe karakter bulunduğu için şifrelemede bir sorun oluyor diyebilir miyiz, bu sorunun çözümü nedir?

sem

unrar ile deneyebilirsiniz.

sudo apt-get install unrar

Daha sonra uç birimden dosyanızının bulunduğu dizine gidip

unrar  e dosya.rar
Dediğinizde şifreyi soracaktır size. Bu şekilde deneyin isterseniz... Belki bir yardımı olabilir...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

dolunayisi

password incorrect hatası alıyorum. türkçe karakter dolayısıyla şifrelemede problem olmuş sanırım.

sem

Evet denedim şu anda ben de parolamı "aaaaaa" yaparsam bir hata vermiyor program. Fakat "ğğğğğğ" yaparsam eğer hata alıyorum.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

dolunayisi

bence ciddi bir bug bu. mutlaka bir çözümü olması gerek.

kaybettiğim dosyaları çıkarmam şart çünkü.

sem

Dediğiniz gibi bence de çözümü olması gereken bir şey. Ben aslında çözümü olmadığını düşünmüyorum fakat bilgim yok benim. Umarım bilen birisi vardır ve sorununuz çözülür.
Burası dünya?

dolunayisi

teşekkürler yine de. uluslararası forumlara yazsam daha kolay bulabilir miyim acaba?

sem

Tabi ki ne kadar kişiye ulaşırsanız, çözümü bilen bir kişi varsa ulaşmanız daha kolay olacaktır. Sorunun çözümü varsa ise ya da yoksa gibi kesin bilgiler edinebilirseniz eğer geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ben de merak ettim çünkü... Ben de bir bilgiye ulaşabilirsem buradan geri dönüş yaparım...
Burası dünya?

dolunayisi

ironic

Şansını peazip  ya da rar kurarak deneyebilirsin.

Peazip anlatımı forumda mevcut.

dolunayisi

sonuç yok. winrar a bug raporu gönderin diyorlar.

sem

Geçmiş olsun... Verileriniz önemli ise kötü olmuş....
Burası dünya?

barış

rar arşivlerinde sorun var. Mesela ben uçbirim olmadan içersinde türkçe karakter içeren rar arşivlerini çıkartamıyorum ancak uçbirimden bunu yapabiliyorum.
Winrar indirip wine ile kurmayı deneyin daha sonra winrar ile wine içinden çıkartın rarlı dosyalarınızı. Ya da olmadı Windows bilgisayara flash ile taşıyarak yapabilirsiniz.

dolunayisi

onu denedim yanlış şifre hatası alıyorum. skriptle, unicode değiştirmeyi falan bile denedim sonuç yok. delirip sildim rar arşivini de.

cümleten geçmiş olsun. bu da tecrübe oldu.