Cızırtılı ses sorunu

Başlatan RedoS, 23 Mart 2011 - 22:15:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RedoS

arkadaşlar merhaba ben ubuntuyu yeni yükledim ve tamamiyle acemiyim. windows xp in yanına kurdum ve iki işletim sisteminde de ses cızırtılı geliyor.(sadece cızırtı geliyor) tahminim ubuntuyu yüklerken ses kartında bir sorun oluştu.Forumda araştırdım ama pek birşey anlamadım yardım ederseniz sevinirim...

heartsmagic

Kartta donanımsal bir sorun çıkartma olasılığı yoktur işletim sistemlerinin. En azından benim bildiğim bu şekildedir. Farklı bir sebebi olmasın bu durumun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

RedoS

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Mart 2011 - 22:18:56
Kartta donanımsal bir sorun çıkartma olasılığı yoktur işletim sistemlerinin. En azından benim bildiğim bu şekildedir. Farklı bir sebebi olmasın bu durumun?

olabilir benim ki bir tahmindi ama sorunu nasıl çözeceğim onu bilmiyorum... forumda birkaç çözüm buldum çeşitli kodlarla terminalden falan düzeltilebilirmuş. o çözümleri denemeyi düşünüyorum ama sorun bir tek ubuntuda değil diğer işletim sisteminde de var.

heartsmagic

Ben de her iki yerde birden sorun olduğu için nasıl çözüleceğini açıkça bilemiyorum. Başka bir yerde sorun olabilir mi derken bunu kastetmiştim aslında. Kablolarda, hoparlörlerde vs gibi.

RedoS

Sorun kendiliğinden çözüldü(çözüldü diyemeyeceğim. belki de ortada sorun falan yoktu :) ) ubuntuya bir tane oyun yükledim onda ses çıkmaya başladı ve cızırtı kayboldu diğer seslerde düzeldi. Diğer işletim sistemine daha bakmadım ama ordaki sorun bu forumla alakalı değil diye düşünüyorum  :D (biraz boş bir konu açtım gibi herkesten özür dilerim)

heartsmagic

Önemli değil @RedoS. Kendiliğinden çözüldüğü için konuyu etiketlemeden kapatalım.