Ubuntu'nun yanına Pardus nasıl yüklenir?

Başlatan ubuntu90, 18 Temmuz 2009 - 00:27:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntu90

Bilgisayarımda sadece Ubuntu'nun iki çeşit sürümü kurulu.Bunların yanına yeni çıkan Pardus 2009'u yüklemek istiyorum.
Gereken dosyaları boş bir CD'ye çektim;fakat sistemi yeniden başlattığımda Pardus kurulum ekranı yerine normal Ubuntu açılıyor?
Ubuntu'da bunu nasıl halledebilirim?Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler  ;D

localhost

Gereken dosyalari bos bir CD ye cektim derken ne demek istediginizi anlamadim. ISO dosyasini uygun bir sekilde CD ye yazdirdiginizdan eminmiseniz.  BIOS tan Boot first Device bölümünü CD olarak ayarlamalisiniz. Eger Anakartiniz yeni bir anakart ise, Sistem acilisinda F8, F11 gibi özel boot bölümü icin kullanilan tuslari kullanabilirsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntu90

Aslında bu konuda yeniyim bios ayarlarının nereden yapıldığını söyler misiniz?

localhost

BIOS ayarlariniz anakarttan anakartta ve Notebooktan Notebook`a göre degisir. Siz donanim hakkinda bilgi verin. Bilgili arkadaslar sizi yönlendirir. Genellikle sistem acilisinda BIOS`a girisler icin klavyeden Delete tusu veya F2 tusu ile girilir. Eger aksi bir durum yoksa.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Alıntı yapılan: ubuntu90 - 18 Temmuz 2009 - 00:27:09
Gereken dosyaları boş bir CD'ye çektim;fakat sistemi yeniden başlattığımda Pardus kurulum ekranı yerine normal Ubuntu açılıyor?

diyorsan eğer ISO'yu yanlış yazmışsın demektir.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2495.0.html
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanaa

ben de pardus kuramadım ubuntunun yanına. unetbootin ile yazdım flasha ama

could not find mount media
Reboot with initramfs=shel(noprobe) to further debug the issue.

diyo. terminalden dd komutuyla yazdım flasha bu defa başka bi hata verdi bunu nasıl halledebiliriz??
Dropbox referansım

Yiğit Ateş

hasanaa

evet aynı bu komutu girdim
sudo dd if=Pardus-2011-i686.iso of=/dev/sdb1 bs=4M
Dropbox referansım

hasanaa

tamam sudo dd if=Pardus-2011-i686.iso of=/dev/sdb1 bs=4M burdaki sdb1 yerine sdb yazınca kuruldu.
Dropbox referansım