Ati Radeon 4870 X2 Auto Update Sonrası Resolution Problemi

Başlatan marcoaras, 05 Mayıs 2009 - 13:20:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcoaras

Merhaba Sevgili Arkadaşlar.

Öncelikle Ubuntu ve Linux ailesine çok yeniyim. Hatta bir kaç gün oldu diyebilirim. Sizlere iki soru sorucağım, gerçi bir tanesinin yeri burası değil ama başka bir konu açarak kirlilik yaratmak istemedim. Bilgisayarımda Vista 64 bit Ultimate yüklüydü ve ben bunun üzerine ayrı bir partitiona Ubuntu 9.04 Kurdum ikisi beraber gayet iyi bir şekilde çalışıyor, Kurulum sonrası Auto Update çıkıyor ve Sağ üst Tarafta Driver auto update çıkıyor, Burada çıkan buttonda Active'e basarsam bir auto update programı çıkıyor ve Ekran kartı driverını update ediyor, Bunun hemen akabinde restart istiyor. Restart yaptıktan sonra ekranda hiçbir şey göremiyorum sanırsam çözünürlük çok yükseğe çıkıyor ve bu görüntü alt taraflar simsiyah yukarıya doğru karıncalı hiç bir anlam veremeyeceğiniz bir görüntü oluyor. Ne mouse görünüyor ne desktop görünmüyor. Buna bir çözüm arıyorum. Update etmezsemde sürekli beni rahatsız ediyor ve sonunda bir şekilde kendisi update ediyor.

Diğer sorum ise, Firefox update ettikten sonra sürekli default page olarak mozillanın sayfası açılıyor, Bunu settingsten blank page veya başka bir adres yapsam bile bir dahaki açılışta sürekli mozilla sayfası açılıyor. Oysaki ben Ubuntu yüklediğimde Orjinal Firefoxta google menüsü çıkıyor onun çıkmasını istiyorum bir türlü başaramadım.

Teşekkür ederim.

marcoaras

Arkadaşlar sanırım Aşağıdaki linkte  ekran kartı ile ilgili bir konu var.
Ama başlığından dolayı anlıyamadım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8836.0.html

erginemr

@marcoaras,

Öncelikle hoş geldiniz.

Jaunty'de ne yazık ki ATI ekran kartıyla ilgil bir sürücü problemi var. Bu konuda yaşananlar ve çözüm önerilerini şu başlık altından takip edebilirsiniz:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8716.0.html

erginemr

Alıntı yapılan: marcoaras - 05 Mayıs 2009 - 13:20:34
...
Diğer sorum ise, Firefox update ettikten sonra sürekli default page olarak mozillanın sayfası açılıyor, Bunu settingsten blank page veya başka bir adres yapsam bile bir dahaki açılışta sürekli mozilla sayfası açılıyor. Oysaki ben Ubuntu yüklediğimde Orjinal Firefoxta google menüsü çıkıyor onun çıkmasını istiyorum bir türlü başaramadım.

Teşekkür ederim.

Ev dizininizde gizli bir ".mozilla" klasörü var. Firefox'un ayarları burada tutuluyor. Eğer dosya yöndeticisi ile ev dizininizi açıp (gizli klasörleri görmek için Ctrl+H), bu klasörün ismini ".mozilla -> .mozilla.eski" olarak değiştirirseniz, büyük ihtimalle tüm ayarlar sıfırlanacak ve Firefox düzgün çalışmaya başlayacaktır.

Ancak bu arada, yer imleri ve eklentiler de eski klasör içinde kalacağı için sıfırlanacak. Bu nedenle, bu şekilde Firefox ana sayfası düzgün açılıyorsa, ".mozilla.eski" klasörünü tekrar eski hale getirin, menüden yer imlerini yedekleyin, hangi eklentileri kurduğunuzu bir kenara not edin ve yukarıdaki işlemi tekrarlayın.