[Çözüldü] LAMP Sorunlarım

Başlatan brtdgncll, 23 Haziran 2013 - 14:35:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

brtdgncll

Merhabalar,

Bilgisayarım PHP geliştirmek için LAMP kurulumu yapmaya çalıştım fakat sorun yaşıyorum.

Öncelikle her paketi ayrı ayrı olacak şekilde kurulum yaptım. Aslında bu şekilde çalışmıştı LAMP. Fakat phpMyAdmin'i yükledikten sonra giriş yapamadım. Ben de temiz bir kurulum olması için kurduğum tüm paketleri kaldırıp tasksel aracılığıyla kurulum yaptım. Fakat şimdi daha beter bir durumda. Şu an localhost'a hiçbir şekilde erişemiyorum. Konsoldan php komutunu girdiğimde aşağıdaki hata mesajı çıkıyor. Nasıl temiz bir kurulum yapabilirim acaba?

PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php5/20100525+lfs/mcrypt.so' - /usr/lib/php5/20100525+lfs/mcrypt.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0

Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 June 2013 - 07:16:30

Sorunumu çözdüm. Aynı dertle karşılaşabilecek arkadaşlar için yazayım, olur da belki arama yaparlar. ::) :P

---

"apt-get" komutu ile yüklediğiniz yazılımları kalıcı olarak (konfigürasyon dosyaları, geride kalan klasörler vb.) --purge seçeneğini de kullanmalısınız. Bu seçeneği kullanarak yüklediğim LAMP paketlerini kaldırdım. Tekrar yükledim. Şu an sorunum bulunmamakta. Umarım size de yardımı olur --purge'nin.