Bootsplash ekran resmini değiştirmek

Başlatan ufuk_k, 09 Mayıs 2008 - 11:03:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adolffwangel

sağolun sayın erginemr fakat bunu yapsam mı yapmasam mı kararsız kaldım.. bu çözünürlük ayarını çünkü bende hiç bir çözünürlük belirtilmemiş..

sadece
# Usplash configuration file
# These parameters will only apply after running update-initramfs.
var...
bir problem çıkar mı sizce
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

eldirr

Dosyanın bir yedeğini alıp deneyebilirsin bence. Tam hatırlamıyorum ama bende de öyleydi sanırım, çalışmıştı bende.

adolffwangel

evet yaptım sorun çıkmadı.. deneyebilir diğer arkadaşlarda :)
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

deadking

her soruna bir yanıt mutlaka buluyorum..burada yazılanlarla ben de uygulamayı kolayca değiştirebildim.. emeği geçenlere teşekkür ederim
KAFANDA 500 PLANLA GÖMÜVERİRLER BİGÜN...

AbkHaZiaN

Adı geçen fingerprint isimli temayı bende şimdi kurmaya çalışıyorum fakat olmuyor ön izleme de masa üstü bi garip oluyor restart attığımda slpash yerine yazzılar geçiyor(başlatılan programların isimleri felan) nasıl kurabilirim starup manager demeyin işe yaramıyor onuda denedim ve bir daha o programı kurmam:)

omerson

10.04 de bu işlemi gerçekleştiremedim ubuntu-studio-desktop paketini kurdum ve usplash teması değişti ve çözünürlük 640*480 e ve 8 bit e düştü bunu nasıl istediğim bir çözünürlük ve tema paketi ile değiştirebilirim acaba?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerson

ii  libplymouth2                          0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - shared
ii  plymouth                              0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - main p
ii  plymouth-label                        0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - label
ii  plymouth-theme-ubuntu-logo            0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - ubuntu
ii  plymouth-theme-ubuntu-text            0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - ubuntu
ii  plymouth-theme-ubuntustudio           0.38.3                                          Ubuntu Studio Plymouth theme
ii  plymouth-x11                          0.8.2-2ubuntu2                                  graphical boot animation and logger - X11 in

çıktısını verdi acemiyim bu arada :)

heartsmagic

sudo apt-get remove plymouth-theme-ubuntustudio ile paketi silip sistemi yeniden bir başlat.

omerson

ben o orjinal görüntüyü yakaladım şuan herşey tamam birşey hariç:
o da çözünürlük.

Çözünürlüğü Nasıl Değiştirebilirim???

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: omerson - 08 Temmuz 2010 - 00:35:13
ben o orjinal görüntüyü yakaladım şuan * her şey tamam * bir şey hariç:
o da çözünürlük.

Çözünürlüğü Nasıl Değiştirebilirim???
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18602.0.html

heartsmagic

Çözünürlük dediğin sistemin çözünürlüğü mü? Eğer başlangıç ekranıysa @Yiğit Ateş'in verdiği bağlantıyı takip et.

omerson

hepinize teşekkürler sorun başlangıç ekranı çözünürlüğü idi @yiğit şahin'in linke bakıyorum çoook sağolun...