Bir Adet Usb'ye hem Slax hem Ubuntu Kurulabilirmi?

Başlatan osmancan, 31 Mart 2009 - 15:43:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmancan

Arkadaşlar normalde bir harddisk kime xp,pardus ve ubuntu kurulabildim.Bir usb'ye Slax veya ubuntuda kurulabiliyor.ben usb me slax kurdum.acaba slax ın yanına birde ubuntu kurabilirmiyim.soru belki saçma olabilir lütfen kusura bakmayın.öyle aklıma geldi olmuyorsa bile olsa yapılabilse çok iyi olur.
Ubuntu User number is # 33126
Linux user number is #529943

AbkHaZiaN

Bunların açılışta ikiside açılmak isteyeceğinden çakışmalar olabilir gibime geliyor.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 31 Mart 2009 - 16:35:11
Bunların açılışta ikiside açılmak isteyeceğinden çakışmalar olabilir gibime geliyor.

Grub menüsüyle aşılabilir bu sorun diye düşünüyorum. USB'niz kaç gb? Buna göre olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum. Tabi bu sadece bir tahmin.

osmancan

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 31 Mart 2009 - 16:37:23

Grub menüsüyle aşılabilir bu sorun diye düşünüyorum. USB'niz kaç gb? Buna göre olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum. Tabi bu sadece bir tahmin.

usb im 2 gb..

AbkHaZiaN

slax biraz fazla yer kaplar yer kalacağını pek sanmıyorum.
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 31 Mart 2009 - 16:37:23
Grub menüsü ile aşmak işi uzatır gibime geliyor flashtan boot edecek olması.

Gimp Uzmanı

AbkHaZiaN

Tahminimce slax 1.7 1.8 gb civarında bir şey oluyordur. Taş çatlasa 1.5gb :)

osmancan

Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 31 Mart 2009 - 21:21:34

slax ın usb de kapladığı alan 673 mb. usb de 1gb dan fazla boş yer var.ubuntuyu da kurmam için ne kadar boş alan daha olması gerekiyor acaba?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: osmancan - 01 Nisan 2009 - 09:28:47

slax ın usb de kapladığı alan 673 mb. usb de 1gb dan fazla boş yer var.ubuntuyu da kurmam için ne kadar boş alan daha olması gerekiyor acaba?

Bir sistemin performanslı çalışabilmesi için Kendi, kapladığı alandan fazlasına gerek vardır -bence-. Bence bir flashbellekte -en azından 2gb'lik olanda- iki sistemi düşünmeyin.

osmancan

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 01 Nisan 2009 - 10:56:55
Alıntı yapılan: osmancan - 01 Nisan 2009 - 09:28:47

Bir sistemin performanslı çalışabilmesi için Kendi, kapladığı alandan fazlasına gerek vardır -bence-. Bence bir flashbellekte -en azından 2gb'lik olanda- iki sistemi düşünmeyin.

madem 2 gb yetmiyor ben arkadaşımdan 4 gb olan usb sini ödünç alayım.ona kurayım.bana 4 gb lık bir usb ye hem slax hem ubuntu nasıl kurulur anlatırmısınız?

ihtiyar said

@osmancan,

Forumda bir [Nasıl] belgesi hazırlandı, USB'ye Ubuntu kurmak ile ilgili. Arama yoluyla bu anlatıma ulaşabilirsiniz. ;)

4GB yeterli olur mu, bilemiyorum. İkisini kurduktan sonra nasıl açarsınız, bunu da bilmiyorum. Ben tahmini olarak konuştum, belirteyim. ;)

osmancan

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 01 Nisan 2009 - 11:06:40
@osmancan,

Forumda bir [Nasıl] belgesi hazırlandı, USB'ye Ubuntu kurmak ile ilgili. Arama yoluyla bu anlatıma ulaşabilirsiniz. ;)

4GB yeterli olur mu, bilemiyorum. İkisini kurduktan sonra nasıl açarsınız, bunu da bilmiyorum. Ben tahmini olarak konuştum, belirteyim. ;)

forumda ubuntu usb ye nasıl kurulur gördüm ve okudum onu biliyorum.öğrenmek istediğim usb ye hem slax hem ubuntu nasıl kurulur.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

heartsmagic

O başlıktan çok farklı olmasa gerek. Birini kurarsın ardından diğerini kurarsın. Son kurulanın Grub listesine ilk dağıtımı eklersin. Kabaca mantığım böyle söylüyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

4Gb yeterli olur diye düşünüyorum. Kurulumda elle bölümlendirme yapılırsa olabilir belki.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

osmancan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Nisan 2009 - 11:33:33
O başlıktan çok farklı olmasa gerek. Birini kurarsın ardından diğerini kurarsın. Son kurulanın Grub listesine ilk dağıtımı eklersin. Kabaca mantığım böyle söylüyor.
tamam deneyeceğim ama forumda ubuntudan kurulum anlatılmış.bende xp ve pardus var.xp den kurulumu slax ın kurulumu gibi olsa gerek?

heartsmagic

Onu da anlatmışlardı ilgili başlıkta sanırım. Belki de ayrı olarak sorulmuştur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gimp Uzmanı

ihtiyar said

@Gimp Uzmanı;

Alıntı yapılan: osmancan - 01 Nisan 2009 - 11:00:38
madem 2 gb yetmiyor ben arkadaşımdan 4 gb olan usb sini ödünç alayım.ona kurayım.bana 4 gb lık bir usb ye hem slax hem ubuntu nasıl kurulur anlatırmısınız?

;)