Eye of Gnome hakkında

Başlatan izzetguntalaz, 14 Mayıs 2008 - 10:30:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

izzetguntalaz

Arkadaşlar fotoğraflarla çok haşır neşir oluyorum. .jpg lerle.

Bu eog dan da hiç memnun değilim.

1. sebep çok yavaş yepyeni 2gb ddr2 800 makina c2duo 8400 işlemci ve seagate 410as  sabit diskli sistemde bir program yavaşsa bence iyi yazılmamış demektir ve eog da bunlardan.

2. sebep eog da bir fotoğraf açtığım zaman /home/kendialanımda/.thumbnails klasörünün içine bir sürü ufak resim oluşturuyo. Anlamıyorum. Geçende bir baktım ki aylar önce sildiğim bir foto nun ufak resmi halen diskimde duruyo. Bu klasörün boyutuda 250mb felan olmuş.
Hepsini sildim.

Herneyse hani win altında irfanview diye bir program vardı. işte o tarz süper hızlı bir imaj görüntüleyicisi arıyorum.

Bu konuda yardımı olacak birisi varsa memnun olurum.

lseker

Sanırım o .thubnails klasörü , resimlerinizi koyduğunuz klasörü açtığınızda resimlerin küçük öz izlemelerini görmek için gerekli bir klasör. Ara ara silerek çok fazla resimlerle uğraşan biri olduğunuza göre klasör boyutunun çok fazla şişmesini önleyebilirsiniz. Ama yavaşlığı konusunda birşey diyemiyorum..
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

izzetguntalaz

Peki alternetif olarak ne önerirsiniz?

lseker

http://www.digikam.org/about.html

Bir Bakın isterseniz. Depolarda da var sanırım. Synaptic ile bir arayın.

Gwenwiew Ekran görünrtüleri falan var
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

ufuk_k

Digikam resim görüntüleyiciden çok, fotograf aktarma yazılımı. Onu da kullanabilirsiniz ama, bahsettiğiniz özellikere gwenview uyuyuyor. Gwenview, KDE masaüstünün bir programıdır ama Gnome üzerinde de kullanabilirsiniz. Bunlardan daha hafif, oldukça hızlı bir program arıyorsanız, Gpicview, biraz daha gelişmiş ve özellikli olarak da Mirage var.

izzetguntalaz

Teşekkür ederim. Hepsini deneyip karar vericem.

izzetguntalaz

Ufuk_k çok sağol Gpicview depolarda var dı hemen çektim. Zaten GTK olduğu için çok rahat eklentisiz kuruldu. Müthiş hızlı çalışıyo. Gnome masa üstünü çok seviyorum ama eog u değil.

matafleur

Ufak bir soru.eog neyin kısltması?

ufuk_k

matafleur

Oupppps.Kocoman yazıyormuş zaten başlıkta.Yeni farkettim (:

munirekinci

Şimdiye kadar kullandığım eni iyi resim izleme yazılımı, gthumb.
Ubuntu 8.04 ile sistemden kaldırıldı, acncak Synaptic ile yükleyebilirsiniz.

heartsmagic

Arkadaşlardan istirhamımız makul seviyede eleştiri yapmanız. Eleştiri sınırlarını açıklamamıza sanırım gerek yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Mayıs 2008 - 18:03:14
Arkadaşlardan istirhamımız makul seviyede eleştiri yapmanız. Eleştiri sınırlarını açıklamamıza sanırım gerek yok.

Tamam biraz dozu aşılmış olabilir mesajları düzenledim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 14 Mayıs 2008 - 18:35:34
Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Mayıs 2008 - 18:03:14

Tamam biraz dozu aşılmış olabilir mesajları düzenledim.

Teşekkürler. Elbette eleştiri en doğal hakkımız ancak insanların gecelerini verdiği bir program hakkında o sözler söylenirse emin olun kimsede heves kalmaz. Geceleri kod yazanlar bunu iyi anlar :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matafleur

Ben programcıya programcı demem gece kod yazmadıkça (:

Şaka bir tarafa gündüz çekilmiyor kod yazması (:

Oldukça yerinde bir tespit (:

Eren

Gwenview'i tek geçerim :) Xnview'in Linux sürümü de var. Onuda kullanabilirsiniz.