hangi bağımlılıkları yüklemem gerek ?

Başlatan Sadalmelik, 14 Mart 2009 - 06:57:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sadalmelik

Merhaba arkadaşlar ofisteki bilgisayarların 445 portunun açıklarını belirlemek için metasploit  isimli programı kullanacağız ancak kodları kullanırken hata alıyoruz. sanırım bağımlılık paketlerinde eksiklik var fakat ben çözemedim.

msf > db_autopwn -e -p -b -m ms08_067
[-] Error while running command db_autopwn: unknown type 'int32le' for PacketFu::PcapHeader

Call stack:
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/packetfu/pcap.rb:9
/usr/lib/ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:27:in `gem_original_require'
/usr/lib/ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:27:in `require'
/usr/local/msf/framework-3.2/data/msfweb/vendor/rails/activerecord/lib/../../activesupport/lib/active_support/dependencies.rb:510:in `require'
/usr/local/msf/framework-3.2/data/msfweb/vendor/rails/activerecord/lib/../../activesupport/lib/active_support/dependencies.rb:355:in `new_constants_in'
/usr/local/msf/framework-3.2/data/msfweb/vendor/rails/activerecord/lib/../../activesupport/lib/active_support/dependencies.rb:510:in `require'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/packetfu.rb:38
/usr/lib/ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:27:in `gem_original_require'
/usr/lib/ruby/1.8/rubygems/custom_require.rb:27:in `require'
/usr/local/msf/framework-3.2/data/msfweb/vendor/rails/activerecord/lib/../../activesupport/lib/active_support/dependencies.rb:355:in `new_constants_in'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/core/exploit/capture.rb:30:in `initialize'
(eval):37:in `initialize'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/ui/console/command_dispatcher/db.rb:215:in `new'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/ui/console/command_dispatcher/db.rb:215:in `cmd_db_autopwn'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/core/module_manager.rb:234:in `call'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/core/module_manager.rb:234:in `each_module_list'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/core/module_manager.rb:207:in `each'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/core/module_manager.rb:207:in `each_module_list'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/core/module_manager.rb:124:in `each_module'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/ui/console/command_dispatcher/db.rb:214:in `cmd_db_autopwn'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/ui/console/command_dispatcher/db.rb:212:in `each'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/msf/ui/console/command_dispatcher/db.rb:212:in `cmd_db_autopwn'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/rex/ui/text/dispatcher_shell.rb:234:in `send'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/rex/ui/text/dispatcher_shell.rb:234:in `run_command'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/rex/ui/text/dispatcher_shell.rb:196:in `run_single'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/rex/ui/text/dispatcher_shell.rb:191:in `each'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/rex/ui/text/dispatcher_shell.rb:191:in `run_single'
/usr/local/msf/framework-3.2/lib/rex/ui/text/shell.rb:127:in `run'

uyguladığım zaman bu şekilde bir çıktı alıyorum. çözümü hakkında bir bilgisi olan varsa sevinirim. Teşekkürler.
Başka araçlarlada açıklar  kapatılabiliyor fakat bunu kullanmak istiyoruz.

atomkarinca

Alıntı Yap...PacketFu::PcapHeader...

dediğine göre Perl ile yazılmış bir program olabilir. Perl'de bunların nasıl yüklendiğini hatırlamıyorum ne yazık ki, bilen birisi yardım edecektir.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

cxerpw57

Debian'da debian-dependency-map isimli bir proje başlatılmıştı, sanırsam kaynak koddan derlenerek Ubuntu üzerinede kurulabiliyor.

Aşağıdaki adresten detaylı bilgi alabilirsiminiz,
http://gnowgi.org/2008/12/16/debian-dependency-map/

Bir örnek resim,
http://www.gnowledge.org/debmap_view?objid=python

Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut

Sadalmelik

Ben sorunumu hallettim aslında sizin söylediğinize benzer bir yöntemle. Backtrack isimli işletim sisteminin repositorysini ekledim. repositorydeki framework programının ihtiyaç duyduğu bağımlılıkları sırayla yüklediğimde sorunum halloldu.

ancak şunu belirteyim. eğer backtrack işletim sisteminin repositorysini eklemek isterseniz pek tavsiye etmiyorum. çünkü programlar uyumsuz genelde ubuntu ile. eğer uyumlu olsaydı framwork programını direk kurardım bağımlılıkları yüklemeye gerek kalmazdı :)

@cxerpw57  Debian Dependency Mapi ubuntuya nasıl kuracağımız ile ilgili bulamadım. sen biliyorsan bizimle paylaşırmısın ?