ubuntu üzerine win programları

Başlatan protoryan, 22 Eylül 2008 - 23:22:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

protoryan

arkadaşlar bugun itibariyle windowsa güle güle dedim.iyi güzelde sanki pişman olacakmış gibi gördüm kendiimi.çünkü hiçbir program çalışmıyor.kuramıyorum.windows altında kullandığım tüm programları ubuntu altında çalıştıramazmıyım.kurulamazmı acaba.oldukça yabancıyım bu sisteme.3dmax kurmaya çalışıyorum.setup tıkladığımda hiç kıpırdanma bile olmuyor.en azından 3dmax i kurabilirsem aynı mantıkla diğer programlarıda kurabilirim diye düşünüyorum.
lütfen yardımcı olursanız sevinirim.çünkü windows kullanmak istemiyorum.zaten kurarken tüm bilgilerimi kaybettim. bari diyorum boşuna hibe etmiş olmiim :)

umutubuntu

Öncelikle Wiki'de ubuntu hakkında detaylı bir bilgi edinmenizi öneririm,takıldığınız yerlerde yardımcı oluruz.
exe dosyaları normal şartlarda Ubuntu'da çalışmaz.

erginemr

3DMax gibi programları Wine ile çalıştırabilseniz bile, tam performanslı çalıştıramazsınız. Onun için derim ki, bağrınıza taş basın. Diski ikiye bölüp önce yarısına Windows'u, ardından diğer yarısına Ubuntu'yu kurun. Gerektikçe Windows'u, diğer zamanlarda Ubuntu'yu kullanın.

hikmet Murat

Ergimemre ye  katılıyorum.Wine öyle iş görecek bir program değil.Ben de zamanında yüklemiştim ama bir sonuç alamadım.Ubuntuyu sitede iyi araştırın.İnanıyorumki aradığınız herşeyi bulacaksınız.

maxspacemax

Eğer linux'e gönül vermişseniz devam edin derim. Windows'ta kullandığınız programların linux karşılıklarını kurun deneyin. ayrıca http://www.winehq.org/ sitesinden kuacağınız Windows pogramının Wine ile performansını kurulup kurulamayacağı konusunda bilgi alabilirsiniz. Aylarca sadece Linux kullandım. Çok şey öğrendim. Mesela Photoshop kullanan biri Linux altında GIMP'i denemeli kullanmalı Photoshop'la yapabildiği çoğu şeyi hatta herşeyi GIMP ile yapılabildiğini görmeli. 3D tasarım olarak Blender'i deneyin. CorelDraw kullanıyorsanız Inkscape'e bir şans verin derim. Kolay gelsin. Unutmayın linux bambaşka bir deryadır. Ve birşeyi yapmanın birden fazla yolu vardır. 

davuthan

Başka bir çözüm olarak ise: Virtualbox üzerine Windows XP kurularak istenilen uygulama ubuntu'dan kopmadan kullanılabilir. Ben, Tam Uyum Kipinde çalışıyorum ve üstte ubuntunun araç çubuğu altta ise Windows 2003 Server gayet performanslı bir şekilde çalışıyor.
www.davuthanyaman.com ~ Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

atomkarinca

Eğer Linux kullanmak istiyorsanız bence Blender öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır. Hem çok daha kullanışlı hem de öğrenmesi çok daha basit bir program. Ücretsiz olduğunu söylemiş miydim?

http://www.blender.org/