NVIDEA accelerated graphics driver(version 177)(recommended)

Başlatan sebatkar, 18 Ocak 2009 - 21:34:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sebatkar

arkadaşlar yazılanları okudum hepsını ama benım laptop asus f3sc geforce 8400M G 128MB   konu başlığımda yazdığım drıver üzerinden işlemlerimi sürdürüyorum daha önce pardus kullanmıştım onda en son grafık kartını goruyordu hatta açılırken amlemi bile çıkıyordu acaba daha iyi sürümleri yukleme imkanım yok mu nasıl yapacam  yardımlarınızı beklıyorum

ebubekirs

Şu an kullandığınız sürücü başlıkta verdiğiniz sürücü ise ve 3 boyutlu uygulamalarda, videolarda, çözünürlükte vs. sorun yaşamıyorsanız, başka sürücüler aramanıza gerek yok diye düşünüyorum.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sebatkar - 18 Ocak 2009 - 21:34:29
arkadaşlar yazılanları okudum hepsını ama benım laptop asus f3sc geforce 8400M G 128MB   konu başlığımda yazdığım drıver üzerinden işlemlerimi sürdürüyorum daha önce pardus kullanmıştım onda en son grafık kartını goruyordu hatta açılırken amlemi bile çıkıyordu acaba daha iyi sürümleri yukleme imkanım yok mu nasıl yapacam  yardımlarınızı beklıyorum

Sorunuzu anlamadığım gibi başlığın da sorunuzla alakası hakkında bir soruyu ben size yönelteceğim. Sorunuzu net bir şekilde ifade eder, sorunuzla ilgili başlık seçerseniz daha hızlı yardım alabilirsiniz.

heartsmagic

Nvidia logosunun çıkmaması sürücü sorunu olduğu anlamına gelmez. Ubuntu üzerinde eğer elle kurulum yapmadıysan logo zaten çıkmıyor. Sana sorulduğu gibi tam olarak sorunun nedir?

glxinfo | grep render

komutu ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sebatkar

arkadaşlar malununz acemıyız.dediğim şu bu ekran kartı drıverından daha ıyı bır drıver var mı kullanabileceğim

NVIDIA: could not open the device file /dev/nvidiactl (Permission denied).
NVIDIA: Direct rendering failed; attempting indirect rendering.
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
OpenGL renderer string: GeForce 8400M G/PCI/SSE2

heartsmagic

Eğer bu sürücüyü kullanıyorsan daha iyisi olmaz fakat sende sorun var gibi. Grafik kartları bölümümüzdeki Envy başlığına bir göz gezdir. Ya da Sistem-Yönetim-Hardware Drivers yolunu izle.

sebatkar

Grafik kartları bölümümüzdeki Envy başlığını bulamadım;ama diğer yolu yaptım iki tane drıver çıktı.NVIDEA accelerated graphics driver(version 177)(recommended) bu aktıf bende ustede 173 nolusu var

heartsmagic

Eğer aktifse ve sorun yoksa benim yukarıdaki iletimde verdiğim komuta Yes cevabı gelmesi gerekiyor.
Bahsettiğim konu: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,115.0.html

sebatkar

yardımın için teşekkürler uğraşalım biraz dimi yani önce gayret sonra himmet  :o

sebatkar

There was an error in the installation process. You can see the log file /var/log/envy-installer.log

lınk verdiğin yerden ındırdım kurdum unınstal yaptım sonra ınstal yapıyım dedim-ne işlere kaldık allahım,::::)inan çok sabırlı bır ınsanım senı de yoruyom hakkını helal et

envy hangi şıkkı işaretlesem böyle  bir şey çıkıyor

heartsmagic

/var/log/envy-installer.log dosyasının içeriğini görebilir miyiz?

gedit /var/log/envy-installer.log ile açabilirsin.

sebatkar

python pulse.py nvidia latest
root@halil-laptop:/usr/share/envy# python pulse.py nvidia latest
Envy - Version 0.9.10
ENVY ERROR: Your Operating System does not seem to be supported by Envy

heartsmagic

heartsmagic

8.10 sürümü ile bu hatayı almaman gerekiyor.

dpkg -l | grep envy ne diyor?

sebatkar

ii  envy                                      0.9.10-0ubuntu6      install the ATI or the NVIDIA driver
ii  envyng-core                               2.0.1      install the ATI or the NVIDIA driver
ii  envyng-gtk                                1.1.1ubuntu3      dummy package to envyng-core

heartsmagic

envyng -t

bu komutla konsolda yapmaya çalıştığında da aynı hatayı alıyor musun?

zipco

arkadasim kendinizi fazla kasmayin bugun fark ettigim bir yontemle nvidia driver kurulumu cok kolay . envy de ihtiyaciniz yok.
yapmaniz gereken paket deposundan gerekli nvidia driverini yukleyim ardinda da  nvidia x server setting i yuklemek.
sonra terminalden sudo nvidia-xconfig komutuyla suruculeriniz yuklenmis olur. sonra gereki cozünürlügü nvidia x server settingden secersiniz