Linux Mint 6?

Başlatan munirekinci, 25 Ekim 2008 - 16:00:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

munirekinci

Merhaba arkadaşlar,

İnternetten araştırma yaptım ancak bununla ilgili bilgiye ulaşamadım, Linux Mint'ın 6. sürümü ne zaman çıkacak haberiniz var mı? Ve yine bu sürümde yine Ubuntu'yu temel alarak mı bir geliştirme yapacaklar. Eğer Ubuntu'nun 8.10 sürümü üzerinden gidilecek ise Ubuntu 8.10 çıktıktan birkaç hafta sonra çıkacaktır diye tahmin ediyorum.

umutubuntu

@munirekinci
Dogru tahmin ediyorsun Ubuntu 8.10 ciktiktan kisa bir sure sonra mint 6 cikacak. Sahsi dusuncem Ubuntu uzerinden gelistirilmeye devam edilecek.

munirekinci

Açıklama için teşekkürler. 6. sürümü sabırsızlıkla bekliyorum. :)

cok_yasa_kamil

Linux Mint 6 "Felicia" RC1'i indirdim de, kurmakta karar veremedim  ::)
halihazırda LM5 kurulu, RC1'i kurup sonra finali çıkınca güncelleme yapmak (finale yükseltmek) sağlıklı olur mu? format atmak bir zaman sonra sıkıcı oluyor da  :)

Çağlar

8.04 den 8.10 a geçenlerin dertlerine bakarsanız aşağı yukarı aynısı size de olur :)
We got a badass over here!

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

extremebrutal

Linux Mint 6, bugün itibari ile ftp yansılarında yerini aldı. Ama henüz resmi duyuru yapılmadı.

http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/stable/6/

umutubuntu

Yanlış hatırlamıyorsam dün okuduğumda Linux Mint Universal (1.2 gb olan) fazladan dil paketleri içermekte ancak kodekler vs. kaldırılmış.
Mevcut olan ana versiyonda Türkçe dil seçeneği mevcuttur. İndirmek isteyen arkadaşlara duyurulur.

extremebrutal

Yanlış hatırlamıyorsam sadece ABD ve Japonya versiyonlarında kodekler kaldırılmıştı...

Ekleme:
Alıntı Yap--------------------
Linux Mint 6 Felicia
--------------------

Release Notes:
   http://www.linuxmint.com/rel_felicia.php

Editions:
   LinuxMint-6.iso:
      Linux Mint 6 Felicia Main Edition

LinuxMint-6-Universal.iso:
      Linux Mint 6 Felicia Universal Edition
         - built-in support for all major languages
         - codecs removed to facilitate redistribution of the ISO in the USA and in Japan

KeopS

bir dolaşayım dedim fakat çok eski msjlar sanı rım. nerden nereye 6 piyasada hatta kurdum bile hehe :) kilit lütfen

Çağlar

« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2008 - 01:27:44 »
@KeopS tarihler yazıyor gördüğün gibi.
We got a badass over here!

erginemr

Haklısınız arkadaşlar. Bu konu da miyadını doldurmuş: Kilit!  ;)