vuze güncellemesi

Başlatan goldfinger, 22 Kasım 2008 - 14:54:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

goldfinger

vuzeyi kurdum ama sürekli güncelleme istiyor güncelleme adresinden Vuze_Installer.tar.bz2 adlı bir paket indirdim fakat nasıl kurulacağını bilmiyorum

heartsmagic

Bu bölümdeki sabit başlıklara bir göz atarsan sanırım faydalı olacaktır.
Ancak benim bildiğim o Vuze (Azureus sanırım) zaten Java paketidir ve hazır gelir. Kurulum yoktur doğrudan çalıştırılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cafenetland

ayni sorun bende de var.

her acisimda guncelleme istiyor,.

guncellemeyi indirip kurmaya calistigimda da hata veriyor.,

yani dosyanin uzerine yazilamadi cinsinden

klasor izinlerine girip read and write secenegini secip onayla dedigim de de hic birsey olmuyor.

klasorun sahipligini nasil aliyoruz ?

Bedreddin

Sorun klasörü sahipliğiyse denemek amaçlı olarak Vuze'u "sudo" ile çalıştırabilirsiniz. Eğer olursa forumda ilgili başlıklarda klasöre nasıl izin verileceği anlatılmış olmalı.

Bu arada Eren neredeyse bir yıl önce yazdığı şeyde ufak bir detayı atlamış, arkadaşlar Synaptic'ten yüklüyorlar sanırım. Çünkü aynı sorunu ben de yaşadım ve uğraşmak yerine girip .tar.gz olarak sitesinden son sürümü indirdim. Masaüstümde şimdi ve "/usr/bin"e eklediğim vuze ismindeki dosyaya da masaüstümden çalıştıracağını yazdım. Şimdi bütün Vuze kısayolları (vuze komutu dahil) Vuze'u çalıştırıyor :) Eğer klasöre izin vermek ya da programı sudo ile çalıştırmak işe yaramazsa bunu da deneyebilirsiniz.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!