Open Office 3 Kurulumu sorunu

Başlatan esezen33, 02 Şubat 2009 - 14:09:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esezen33

Öncelikle ben forumda yeniyim aslında Ubuntuya da dün geçtim 11 sene windowsu kullanınca tabi garip geliyor , hoşuma gitti . Ama sorunlar bitmiyor :D neyse Open Office 3 ü ilk önce sitesinden indirdim ama kurlumunu nasıl yapacağımı bilmediğimden öyle kaldı. Sonra buradaki gibi yapmaya çalıştım bu seferde hata verdi. Sistem>Yönetim>Yazılım kaynakları>3. Taraf YAzılımlarından Ekleye basarak "deb http://ppa.launchpad.net/openoffice-pkgs/ubuntu intrepid main" yazıyorum sonra kapata basıp Yenile Diyorum ama asağıdaki hatayı veriyor

W: GPG error: http://ppa.launchpad.net intrepid Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 60D11217247D1CFF

yardım ederseniz sevinirim

esezen33

unutmadan diyim ben bi sitede indirdiğim paketin nasıl kurulacağına dair bir yazı okudum ve eski open office yi kaldırdım Xterm den nasıl kalsörlerin içine girip komut yazacaz yav :S işte o site

Saygılarımla

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

esezen33

çok sağolun ama dediğim gibi Linux e dün geçtim bu kodu nereye ekleyeceğim hiçbir fikrim yok

garafatma

esezen33

:D verdiğim adres oydu ben ona bakarak yüklemeye çalıştım ama biraz daha araştırayım

garafatma

Sizin verdiğiniz adreste türkçe bir anlatım var, benikinde ise resimli gayet açıklayıcı? forumda daha önceden verilmişti

esezen33

ben ilk yazdığım konuyu başlatan  yerdeki "buradaki" yazısının bağlantısından söz etmiştim :D neyse birşeyler oldu herhalde 21 tane güncelleme aldı ama bu sitede 100 den fazla alması gerekmiyor muydu :S

esezen33

arkadaşlar ancak 21 güncelleme aldı 68 mb boyutunda kurdum ama open office yüklenmedi veya eksik yüklendi bana indirdiğim paketi nasıl kurabileceğimi anlatabilcek var mı adam herhangi bir terminal açın ve yüklediğiniz dizine geçn demiş bunu nasıl yapabilirim Alt+F2 ye bastım ve Xterm yazdım X terminali açtım ama adamın dediğini yapamadım dosyanın yerini mi yanlış yazıyorum bilmiyorum
cd/home/engin/Masaüstü bende böyle olmalı ama yazınca hata veriyor. Şimdiden Teşekkürler

3mr3

cd /home/engin/Masaüstü
(cd komutundan sonra boşluk bırakarak girin.)
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

esezen33

sagolun bu seferde Charset ISO 8859-1 bunu değiştirebilirmiyim ü ler yazılamıyor hata veriyor

Alt+F2 ye basıyorum Xterm yazıyorum Charset ISO 8859-1 diyor altınada engin@engin-laptop: $ yazıyor

bu arada consollara girince "Ctrl+Alt+Fn" loggin diyor bende kullanıcı adımı "engin" yazıyorum şifre istiyor şifremi yazamıyorum bunlar açıklayabilir misiniz

esezen33

bakın Alt+F2 ye basıp Xterm yazıyorum açılan X terminal(herhalde consol) dan

cd /home/engin

yazıyorum çünkü ne zaman "cd /home/engin/Masaüstü" yazsam hata alıyorum

neyse sonra "dir" yazıyorum (MsDOS taki gibi) bana içeriği listeliyor ama charset yüzünden Masaüstünde "ü" ler değişik karekterlere dönmüş yardım lütfen

esezen33

neyse ben charseti değiştiremedim bikaç yazı okudum ama olmadı bunun yerine

cb /home/engin
dizinine yüklemek istediğim dosyayı koyuyorum gerisini hallediyorum Open Office 3 ve XAMPP yi kurmayı başardım herşey için teşekkürşer

3mr3

Alıntı yapılan: esezen33 - 02 Şubat 2009 - 15:14:09bu arada consollara girince "Ctrl+Alt+Fn" loggin diyor bende kullanıcı adımı "engin" yazıyorum şifre istiyor şifremi yazamıyorum bunlar açıklayabilir misiniz
Orada şifre gözükmeyecektir. Şifrenizi girip login olun. Fakat charset konusu hakkında bilgim yok. Sizin masaüstünüzün adını Desktop olarak düşünüyorum. Bundan emin olsanız iyi olur. /home/engin dizininde görürsünüz.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

heartsmagic

xterm kullanma.

Alt+f2 -> gnome-terminal

veya menüleri kurcalamalısın...

Ugulamalar-Donatılar-Uçbirim
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.