Ubuntu 16.04.5LTS Kurulumu

Başlatan eacimen, 05 Haziran 2024 - 17:49:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eacimen

Merhaba,

Yazılım geliştirme işlerinde kullanmak için bilgisayarıma ubuntu 16.04.5 yüklemem gerekiyor. Güncel versiyonlarda kullanılan depend kütüphaneler kodu derlemek konusunda sorun sorun çıkarıyor. Yani kesinlikle ubuntu 16.04.5 kullanmam gerekiyor.

13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900HX işlemci ve 4000 serisi ekran kartı olan bir bilgisayara yükleme yapmaya çalışıyorum. Fakat try ubuntu yada install ubuntu dediğimde siyah ekran dışında birşey gelmiyor. "nomodeset" komutu ile de yüklemeyi denedim sonuç yine aynı. Güncel bir bilgisayara ubuntu 16 yüklemek mümkünmüdür? mümkün ise nasıl? Yardım edebilecek birileri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

alihan20

Merhaba
benim önerim sanalpc içine ubuntu 16.04 kurmanız yönünde.

eacimen

Derleyeceğim kaynak kod için üretici firma kesinlikle sanal makina kullanılamaz demiş pek mümkün değil o yüzden

alihan20

Alıntı yapılan: eacimen - 06 Haziran 2024 - 11:00:40Derleyeceğim kaynak kod için üretici firma kesinlikle sanal makina kullanılamaz demiş pek mümkün değil o yüzden
Neye dayanarak bunu söylüyorlar?
Firma oluşan binaryi açıp bytecode mi okuyor?
Nedenini biliyorsanız paylaşmanızı isterim.

Sanalpc ile normal makina arasında sadece performans farkı olur.

Bence tereddütsüz sanalpc kullanabilirsiniz.

Yada 16.04 ün desteklediği eski pc bulmak durumunda kalacaksınız.

eacimen

2 haftalık çabanın ardından firma ile tekrar iletişime geçtik ve diğer müşterilerinin problemi nasıl aştıklarını sorduk gelen dönüş sanal makine şaka gibi :D @alihan20 zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.