[Çözüldü] sol panel görünmüyor

Başlatan xhektor, 01 Mayıs 2022 - 18:42:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xhektor

Ubuntu 22.04 ü yeni kurdum fakat solda olması gereken panel görünmüyor. etkinliklere tıkladığım zaman alt tarafda menülere ulaşabiliyorum. ayarlardan baktım. panel sol da görünüyor.
bu paneli açmamın bir ayarı varmıdır?

yakusha

Bug var, raporladık. Malesef bug sadece Türkçe'yi etkiliyor. Şimdilik İngilizce kullanabilir veya sayfa altında olmasıyla idare edebilirsiniz.

Artık bu forumu kullanmıyor.

muzafferkarakan

Aynı sorun bende de var. Dili ingilizce yaptım düzeldi.

xhektor

Alıntı yapılan: yakusha - 02 Mayıs 2022 - 01:25:19
Bug var, raporladık. Malesef bug sadece Türkçe'yi etkiliyor. Şimdilik İngilizce kullanabilir veya sayfa altında olmasıyla idare edebilirsiniz.

bildirim için teşekkürler. geri dönüş yapılırmı acaba? bu sorunu iletmesi için kızımada adresi verdim. o ingilizce biliyor. sorunu yazacak. kızımın bilgisayarında ingilizce yüklü sorun yok. bu sorunun bir an önce halledilmesini dört gözle bekliyorum. bir kişi daha sorunu iletirse baskı oluşur diye düşündüm.

nuked

sistem dilini ingilizce yapmadan sorunu gidermek için /etc/environment dosyasına aşağıdaki dil ayarını girmeniz yeterli
yama yayınlanınca kaldırabilir siniz. fakat kaldırmamanız da bir sorun teşkil etmez. aksine ileride benzer bir sorun olursa etkilenmezsiniz.

edit: oturumdan çıkıp tekrar girmeniz yeterli sistemi yeniden başlatmanız gerekmiyor.

/etc/environment
LC_CTYPE="en_US.UTF-8"

nxjoseph

Teşekkürler, deneme şansım yok ama koda döktüm.
echo 'LC_CTYPE="en_US.UTF-8"' | sudo tee -a /etc/environment > /dev/null

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2022 - 20:34:11

Sanal makineye Ubuntu 22.04 kurup denedim ve çalışıyor.  :)

xhektor

İkinize de teşekkür ederim. koda dökmeniz iyi olmuş. hiç ugraşmadan çözdüm. tekrar teşekkürler.

nxjoseph