windowsa geri dönmek

Başlatan farukyılmaz, 15 Temmuz 2016 - 15:22:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

farukyılmaz

merhaba arkadaşlar ubuntudan sıkılıp windowsa geçmek istiyordum bunun için gpartition live cd ile harddiskimi ntfs olarak biçimlendirmemi söylemişlerdi ancak bunu yaptıktan sonra bilgisayar açılmadı şimdi bilgisayarı açmak istediğimde sadece biosa giriyor lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor

ata1

sistemi sislmişsiniz açılmasınımı bekliyorsunuz yazdırdığınız flash ile windowsu boot edeceksiniz. Yok sadece ubuntu olan bölümü biçimlendirdiniz ise o zaman win tarafını başlangıcı onarmanız gerekebilir. Fakat sizin açıklamanızdan anlaşılan tüm diski biçimlendirdiniz bu durumda windows kurmalısınız.

farukyılmaz

Bende windows yok yüklerken windowsu tamamen silmiştim windowsu boot edemem windows 7 yüklemek istediğimde de bios ekranında usb yi secmeme rağmen onuda görmüyor

ata1

vindows iso doğru yazdırılmamış olabilir iso hatalı indirilmiş olabilir isoya md5 kontrolü yapıldı mı ? iso ne ile yazdırıldı ?

farukyılmaz

isoyu usb/dvd tool ile windows 8.1 bilgisayarımdan yaptım md5 kontrolü yapmadım

ata1

sorunu win tarafında araştırmalısın windows kurulumlara ve iso md5 kontrolüne bakılmalı bizler sana çok fazla yardımcı olamayız.
yardım etmeyi deneriz win kullanan arkadaşlardan öneriler gelebilir.

farukyılmaz

anladım peki windows tarafında nasıl araştırabilirim bir link felan var mı

ata1

https://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome-psyapi2&ion=1&espv=2&ie=UTF-8&q=windows%20kurulumu%20resimli%20anlat%C4%B1m&oq=windows%20kurulumu&aqs=chrome.1.69i57j0l5.6189j0j7

burada araştır flash hazırlamak ve bios ayarlarını araştır öncelikle

NOT keşke kuruluma başlasaydın ve tüm diski biçimle ve windowsu kur seçenegini kullansaydın en azından sistemsiz kalmazdın.  :))

farukyılmaz

Dediğini yapacağımda inanırmısın ben diski biçimlendirmeden öncede denedim bu usb ile windows yüklemeyi usb yi seçiyorum görmüyo en son biçimlendireyim bakalım nolursa olsun dedim sistemsiz kaldım

ata1

elinde farklı pc varsa yeniden iso yazdır önyükleme yapamıyoru olabilir farklı iso yazdırma arcı dene öncelikle de isoya md5 kontrolü yap ki boşa emek harcama

farukyılmaz

şuan zamundadan yeni bir iso dosyası indiriyorum onu denicem bakalım ayrıca md5 kontrolu yaptım da sayıalr felan verdi bunların dogrulugunu nerden anlıyacagım

ata1

D@bbe

windows kurmak için niye ubuntu forumundan yardım istediniz ki? burada ne yardım gelebilir ki? lisanlı ürünü adresine kargolatacaklar sandın heralde...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

halitreyiz5342

Alıntı yapılan: farukyılmaz - 15 Temmuz 2016 - 15:22:45
merhaba arkadaşlar ubuntudan sıkılıp windowsa geçmek istiyordum bunun için gpartition live cd ile harddiskimi ntfs olarak biçimlendirmemi söylemişlerdi ancak bunu yaptıktan sonra bilgisayar açılmadı şimdi bilgisayarı açmak istediğimde sadece biosa giriyor lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor

Dostum, ben şahsen sistemsiz kaldığımda, tıpkı senin gibi, androidten yardım almıştım. Eğer bir OTG kablosu ve android 8.0 olan bir telefonun varsa bilgisayarına yeniden sistem kurabilirsin. Bunun için yapman gereken Google Play Store'dan Etchdroid yuklemek ve (ben lubuntu indirmiştim) bir linux dağıtımını indirmen gerekli. Ardında OTG kablosunu takıp ucuna da flashınızı takmanız lazım. Sonra Etchdroid' i açıp gerekenleri yapın ve flash hazır olana kadar bekleyiniz. Flashınız hazır olacaktır. Ancak buradan windows' a nasıl geçilir bilmiyorum. Forumda yeniyim yanlışım varsa affola...

emel_26

Geçen gün arkadaşımın başına da aynı durum geldi ne yaptı bilmiyorum çok uğraşıyordu.                    https://www.kiloverdim.com/