zorin os türkçe dil sorunu

Başlatan mervesena, 08 Mart 2014 - 21:24:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mervesena

merhaba..ismim özcan, ben windows 7 kullanıcısıyım.linux işletim sistemini kullanmak istiyorum. windowsa çok benzemesinden dolayı zorin os a merak saldım.bi kaç kez kurdum.ama windows 7 ile beraber çalıştırma işi bana karışık geldi.bu konuyu sonra soracağım.ama her ikisinin de pc de olmasıın istiyorum.sorunlarımı tek tek yazmayı düşünüyorum.ilk sorunum: 6.1 ve 7 litle versiyonunu şu an 32 bit bir pc de canlı usb den çalıştırıyorum. fakat ne yaptıysam bir türlü türkçe yapamadım. bana bu konuda yardım edermisiniz.

DeCoYs

usb den deneyerek tüm bölümlerin türkçe olmasını istiyorsanız bu mümkün değil sanırım çünkü tam kurulum olmadığı için dil dosyaları indirilirken hata oluşuyor

mervesena

peki ben bunu windows 7 ile berbaber kurmak istiyorum. mesela önce windows 7 gelecek. sonra zorin os. nasıl kurmam lazım.resimlerle analtabilir misiniz. ya da windowsa benzeyen başka hangisi var.

DeCoYs

windows yanına kurabilirsiniz açılışta size sorar öncelikle zorin os iso dosyasını indirip universal usb  installer ile usb ye boot edin daha sonra kuruluma geçin kurulumda  w7 yanına kurun seçeneği çıkması lazım ve adımları takip edin.

harunkaraca

zorin os ta türkçe problemi var.
hdd ye yüklemenizde faydasız.
bir bölümü yine ingilizce kalıyor.
benim için problem yok ama olanı söylemem gerekli.
bu bir bug.
dili indirip seçimi uyguluyorsun ama program görmezden geliyor :D

Gh0st

Ubuntu çevirilerini kullandığı için tam çıkmıyor çeviri, aslında bug denemez ama Türkçe dil desteği yok.
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.