Uygulamaların internet tüketimini öğrenmek ?

Başlatan avasl, 07 Nisan 2020 - 22:37:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avasl

Selamlar,
Sınırlı bir mobil internete sahip olduğumdan dolayı sürekli olarak veri kullanımını takip etmek durumundayım. Otomatik sistem güncellemelerim kapalı olmasına rağmen, bugün saat 19 gibi yaklaşık 470mb internet kullanımı olmuş bilgisayar açık ve boşta dururken.

vnstat ile genel internet kullanımını görebiliyorum fakat öğrenmek istediğim, hangi uygulamanın ne kadar internet tükettiği.
Bununla alakalı araştırma yaptım ama en azında ben bir çözüm bulamadım.

Teşekkür ederim...

erenseymen

Aradığınız program nethogs.
sudo apt install nethogs
Programların toplam internet tüketimini MB cinsinden görmek için alttaki komutu koşabilirsiniz.
sudo nethogs -v 3
Bu komut koşarken "m" tuşuna basarsanız, değişik mod'lar arasında gezinebilirsiniz. 4 tane modu var.

avasl

[mention=652141]@erenseymen[/mention]

Eren Bey öncelikle teşekkür ederim. Evet gerçekten aradığım gibi bir uygulama fakat bir sıkıntı var; Programı her kapatıp açmama veriler sıfırlanıyor. Bunu bellekte tutmak için bir ayar veya yöntem var mı acaba ?

erenseymen

O konuda fikrim yok. Sistem açılışında başlatıp sistemi kapatmadan önce sonuçlarına bakmaniz gerekir. Ya da bunu otomatik hale getirebileceginiz bir shell script yazmanız gerekir. Belki başkası yapmıştır, internette arayın. Bilgim bu kadar.