Ubuntu Budgie neden popüler değil

Başlatan icarus, 18 Ocak 2020 - 16:52:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

icarus

Merhabalar

Gnome nin sorunları malumunuz, Ubuntu Budgie neden popüler değil neden kullananlar az ? görsellik açısından bence çok güzel duruyor.

platform

Bunun bir suru nedeni var. ama oncelikle  bu linux isletim sisteminin kotu oldugundan degil bunu basta belirteyim
( aksi taktirde modemlerde serverlerde ve telefon yada bilumum makinede microsoft kullanirlardi! ! :)

microsoftun  tekelci baski ve engellemeri. ( hala bir cok donanim  ureticileri driver ve softvare olarak destek vermiyor. oyun vb rinde bahsetmiyortum. bunlar tembellikten degil heralde :)
linux guclu istikrarli bir yazilim. ama piyasa microsofta mecbur edilmis. bu konuda yazilacak cok sey var.

Onur48

Yükleme sayfasında gereksinim 4 gb ram diyor. Yanlış anlamış olabilirim ama, en az gereksinim oysa biraz olsun kullanıcı sayısını etkiler diye düşünüyorum.

icarus

Alıntı yapılan: platform - 31 Ocak 2020 - 01:01:25
Bunun bir suru nedeni var. ama oncelikle  bu linux isletim sisteminin kotu oldugundan degil bunu basta belirteyim
( aksi taktirde modemlerde serverlerde ve telefon yada bilumum makinede microsoft kullanirlardi! ! :)

microsoftun  tekelci baski ve engellemeri. ( hala bir cok donanim  ureticileri driver ve softvare olarak destek vermiyor. oyun vb rinde bahsetmiyortum. bunlar tembellikten degil heralde :)
linux guclu istikrarli bir yazilim. ama piyasa microsofta mecbur edilmis. bu konuda yazilacak cok sey var.

Bu konu ayrı konu kastettiğim linux dağıtımı kullanan(tabiki ki ubuntu) kullanan arkadaşlar arasında neden popiler değil.

illedelinux

Budgie masaüstü henüz yeni, Ubuntu Budgie daha da yeni ve buna rağmen ilk yüz içinde yer alıyor, bu iyi yerde olduğunu gösterir.
Günümüzde 4gb Ram'den daha küçük öneren de pek kalmadı, Gnome2 bile 3Gb öneriyor.
Bir de artık son kullanıcıya hitap eden kullanışlı dağıtım sayısı çoğaldı, sorunlar azaldı ve çözümler kolaylaştı, Debian bile canlı oturumda GUİ kurucuya geçti.
Arch tabanlı dağıtımlar hızlı bir ilerleme kaydetti, ilk yüze ortak oldular.
RPM paket yöneticili dağıtımlar da artık kullanılabilir duruma geldi.
Devuan, Nutyx gibi dağıtımlar da kendini hissettirmeye başladı.
Dolayısıyla seçenek imkanı çoğaldı, belki her dağıtım popüler olmayabilir ama ilk yüz içinde olmak bile başarıdır.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

krwlng

Ben şahsen işyerindeki bilgisayarımda ikinci işletim sistemi olarak Ubuntu Budgie 19.10 kullanıyorum, gayet memnunum. Hız olsun, kararlılık olsun bana istediğim şeyi fazlasıyla veriyor. 4gb konusuna gelince sanırım bazı animasyon ve görsel efektler için önerilen bir ram miktarı, yoksa 2gb ram ile de gayet iyi çalışacağına şüphem yok; sonuçta altyapısı gnome.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!