Hp b203nt için en uyumlu yazılım (Gtx 1050m ve i7 7700hq 16gb ram 128gb ssd )

Başlatan expressimo, 29 Aralık 2019 - 04:51:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

expressimo

Windows 10 dan çok sıkıldım hem hantal ve buglları var arayüzün hem de güvensiz. Yeni üye oldum ve bestecilik öğrencisiyim .
Benim Kullanacağım programlar : Finale 2014 ,Ableton Live 9 ve bazı windows oyunları...
Genel anlamda linux mu ubuntu mu kusursuz benim için ? Windows 7 kadar akıcı bir os lazım bana. Wine olsun play on linux ve lucidus olması lazım bunları içeren, ısınmanın en az ama hızında windows 10 a kıyasla uçak gibi olacağı gpu nvidia dostu bir distro bir os arıyorum. Fps azlığı gncel oyunlarda kabulüm windows değil bu linux. Maclerde de fps az hep. Ama programda takılma falan istemiyorum yani kusursuz olmalı. Ya da wifi card vs hatası olmamalı.

Öncelikle Ubuntu mu Linux mu ? Yoksa başka bir seçim mi ? Kısaca en hatasız dağıtım ve sürümü ne önerirsiniz ? Bir de Lubuntu tarzı düşü ksistem os lar ile yüksek oslardaki fotoşop veya programlar çalışır mı ? Kurulum vs detayları ben de araştıracağım ama bilen varsa acımadan biraz salağa anlatır gibi anlatması gerekecek şimdiden çok teşekkür ederim.

turkerataturk

Oyun konusu ve Photoshop işi istediğin gibi olmaz Lİnux kullanacaksan genel ofis işleri için idealdir.
Kısa ve öz bir şekilde anllattım.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

expressimo

Şimdi şöyle ki dediğim programları ubuntu da açanlar var ama ben bunu uyumla sağlamak durumundayım. Oyun oynamasam bile işimi yapmak isterim. Oyun dediysem de çift çekirdek gerektiren oyun kadar nfs hot pursuit ve run gibi...  Önerilerinize açığım. Bu freebds de olur linux vs ama windows istemiyorum mesele bu. Onun dışında teşekkür ederim.