[Çözüldü] UBUNTU YANINA WİNDOWS YÜKLEMEK?

Başlatan linnux, 19 Aralık 2019 - 11:54:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linnux

MERHABA;

Ubuntu 12.04 kullanıcısıyım.Ubuntuyu severek kullanıyorum fakat istediğim bazı uygulamaları kullanamıyorum çünkü hepsi windows için tasarlanmış. wine programı ile 2-3 uygulama ve oyunu çalıştırabildim.

KISACASI: Ubuntu 12.04 'ün yanına nasıl Windows 7'yi kurabilirim?  ???
คςє๓เ̇ קς ๓єгคкlเรเ

turkerataturk

Önce windwosu kurman lazım yani iki yazılımı da yeniden kurman gerekli.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

sinan54

Ubuntu 12.04 desteklenmiyor,18.04 kurabilirsin
Windows 7'de bir ay sonra desteklenmeyecek diye biliyorum,yapmanız gereken önce Windows 10 kurup sonra Ubuntu kurmandır.
''Windows ve Ubuntu dual boot''diye internet'de arama yaparsan çok fazla bilgiye ulaşırsın

lnxdev

Ubuntu 12.04'ün dağıtım desteği bitti en kısa zamanda yeni bir LTS sürümüne yükseltmenizi öneririm. Ubuntu ve Windows'u bir arada kullanmak için @turkerataturk'ün söylediği gibi ilk windows kurup daha sonra ubuntu kurulumu gerçekleştirmeniz gerekiyor. 

Kurulum Rehberi: Windows'un yanına Ubuntu kurmak

ampirist

Alıntı yapılan: linnux - 19 Aralık 2019 - 11:54:39
MERHABA;

Ubuntu 12.04 kullanıcısıyım.Ubuntuyu severek kullanıyorum fakat istediğim bazı uygulamaları kullanamıyorum çünkü hepsi windows için tasarlanmış. wine programı ile 2-3 uygulama ve oyunu çalıştırabildim.

KISACASI: Ubuntu 12.04 'ün yanına nasıl Windows 7'yi kurabilirim?  ???

sudo fdisk -l

kodunun çıktısında disk etiket tipi gpt  ve efi bölümü varsa  ubuntuyu kaldırmadanda windows 7 yükleyebilirsin.
Gparted  veya diskler programı ile ntfs bölüm oluşturmalısın yüklemeden önce.
Windows usb belleğinide gpt yapmalısın.Mbr yapınca sorun yaşarsın.

disk etiket tipi mbr   ise sfırdan yüklemelisin.Windows kafasına göre bölüm oluşturuyor.

Empat

[mention=650669]@linnux[/mention]
Bu makale size yardımcı olabilir.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!