Ubuntu Libre Office de Hazırlananın MS Officede Bozulması

Başlatan aderinkaya, 29 Eylül 2019 - 18:35:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhabalar,

Malum iş yerlerinde fabrika gibi yerlerde %99 ağırlıklı olarak MS Windows kullanılıyor, bizler ise malum. Şimdi Libre Office kullanarak oluşturduğum CV'imi şirketlere mail attığımda CV nin satıların kaydığını bozulmalar olduğunu vs söylüyorlar. Bu sanırım ben Libre Office ile hazırladığım için oluyor. Bu durumun yaşanmaması için ne yapabiliriz? Kayıttda farklı bir dosya uzantısı mümkün mü? Veya Libre Office'e MS Officenin yazı biçimlerini yüklersek kurtulmuş olur muyuz?

Şimdiden teşekkür ederim.

burakerkus

[mention=649465]@aderinkaya[/mention] Sanırsam bu problemin sebebi libreoffice ile ms office sayfa tasarımları aynı değil. Bu sebeple benim bildiğim ve uyguladığım yöntem en iyisi pdf olarak aktararak kullanmak veya farklı kaydet diyerek doc olarak kaydede bilirsin daha az kayma oluyor docx ve odt uzantısına göre.
YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ

aderinkaya

[mention=649468]@burakerkus[/mention] olabilir. .doc denedim onda da azda olsa kayıyor format. En iyisi ve sağlamı pdf sanırım.

decent

Bu gibi durumlarda belge hazırlarken, Microsoft  uyumlu yazitiplerini kullanmak çözümlerden birisi olabilir.

sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

lnxdev

Tercih meselesi tabi ki ama freeoffice kullanmanızı öneririm. MS Office ile entegrasyonu gerçekten iyi.