[Çözüldü] Terminal çıktıları hakkında

Başlatan shigej38, 25 Mayıs 2019 - 13:26:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shigej38

arkadaşlar veri analizi için gereken programların kurulumları ile ilgili bir pipeline oluşturuyorum bu pipelinede kullanılacak programların kurulumlar içinde bir betik hazırladım ve bu betiği gayet güzel bir şekilde kullanabiliyorum. sormak istediğim şey şu yürütülen bütün komutların çıktılarını bir log dosyası oluşturup içerisinde tutmak istiyorum bunu tee komutu ile de yapablirim ancak birçok dosya oluşuyor ve karışıklaşıyor iş biraz daha bunun için bir çözüm buldum " &> " ifadesini komutun sonuna ekleyip /path/to/log.txt şeklinde tüm terminal komutlarını dosyama yazdırabiliyorum ancak burda da şöyle bir sorun oluyor terminal ekranında anlık olarak göremiyorum bir yerde takılıp ya da dialog için takılma durumların önüne geçmek için bunu nasıl hem log dosyasına hemde terminal üzerine yazıcak şekilde çalıştırabilirim.

illedelinux

Alttaki komut hem uçbirimde görünür hem dosyanın içindekileri silmeden sonuna yazar.
komut | tee -a kaydet.txt 

Örnek.
sudo apt update | tee -a kaydet.txt 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

shigej38

[mention=646475]@illedelinux[/mention]
Tee komutu biraz çirkin duruyor komut dosyası içerisin de yaklaşık olarak 300 adet komuta tee eklemekden daha kısa bir yolu varmı acaba?

illedelinux

Başka denediğim komut yok, önemli olan işini sorunsuz görmesi, komutun endamına takılmayın.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

shigej38

[mention=646478]@illedelinux[/mention]
Teşekkür ederim