ubuntu 14 ten 16 ya geçtim performans dustu

Başlatan novek, 23 Ekim 2017 - 19:31:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

novek

ubuntu 14 kullanıyordum daha sonra ubuntu 16 yageçtim .
ubuntu 14 te kullandıgım  bir kaç program 16 da daha agır çalışıyordu dogrusu performanstan memnun kalmadım.
bilgisayarım ok hızlı degil i3 işlemci ve 4 gb bellek var laptopta.
sırf bu performans meselesi yuzundn ya yine eski ubuntu surumune geçicem.
yada
sadece kullandıgım programın eski versiyonunu yükleyecem
nasıl yapabilirim ve ne onerirsiniz.

meda

Yerinizde olsam 17.10 X64 sürümünü sıfırdan kurulum yaparak sürücüleri falan yükleyip denerdim yahut daha hafif olan Mate 17.10 X64 sürümüne geçerdim.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

novek

ben zaten mate kullanıyorum mesela kullandıgım X bir programın ubuntu 14 teki versiyonu gayet hızlı çalışıyordu.
aynı X programın ubu 16 da ki daha yeni versiyonu agır çalışıyor
acaba bir programın eski versiyonunu nasıl yuklerim.

meda

Eski sürüm muhtemelen çalışmaz ya da paket bağımlılık hataları yaşarsınız. Ekran kartı sürücülerinde bir sorun olmadığını düşünerek 17.10 Mate sürümünde şansınızı deneyebilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

novek

Dediğim sorun 17 de var Ubuntu 14 te ki kullandığım programın eski versiyonu hem daha hızlı hemde arayüzü daha çok hoşuma gidiyor sorum şu programı kaldırıp eski versiyonunu nasıl yuklerim böyle bir komut varmı tşkler