[Çözüldü] Ubuntu has been blocked by the current security policy

Başlatan oldfashioned, 19 Mayıs 2017 - 04:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oldfashioned

Konuyu Kernel Panic Not syncing olarak açmıştım. Ama ubuntu açılırken "Ubuntu has been blocked by the current security policy " yazısıyla karşılaştığımı es geçmiştim. Sanırım BIOS ile ilgili bir sorun.
Sorun şu şekilde gerçekleşiyor: Bilgisayarı açıyorum ve karşıma "Ubuntu has been blocked by the current security policy " yazısı çıkıyor. Daha sonra GRUB açılıyor. Eğer gelişmiş seçeneklerden farklı bir kernel sürümünü seçmezsem Ubuntu açılmıyor. Bilgisayarım Lenovo z500. Daha önce böyle olmamıştı. BIOS'da bilmeden bir ayar değiştirdim mi bilmiyorum.

Daha önce yazdığım sorun. Şimdi değiştirdim :
Forumda arattığımda, bu sorunun çözümünü bulamadım. Aslında buldum fakat, sorun kendini tekrar ediyor. Bu yüzden çözümler işime yaramadı.
Ubuntu güncellemesi yaparken, güncelleme ekranı yanıt vermemeye başladı. Bir saat kadar bekledikten sonra, güncellemeyi kapattım.
Ve bilgisayarı yeniden açtığımda ilgili hatayı verip açılmamaya başladı. Aşağıda linkini attığım siteden bir çözüm buldum. Ve bilgisayarı açtım.
Grub menüsünden gelişmiş seçenekleri seçtim ve eski sürüm bir kernel ile bilgisayarı açtım. Ve aşağıda yazanları sırası ile yaptım. Sorun çözüldü fakat, her Windows'a geçtiğimde
aynı sorun tekrarlanmaya başladı.
http://www.bparlan.com/kernel-panic-not-syncing-hata-ve-cozum/

oldfashioned

Sanırım sorunu çözdüm. UEFI bootu kapatarak ve UEFI first seçeneğini seçerek(bios) sorunsuz bir şekilde başlatmayı başardım.