Linuxte kendimi geliştirmek istiyorum

Başlatan Gesko, 15 Mart 2017 - 21:00:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gesko

Merhaba arkadaşlar ;

Lİnuxte kendimi geliştirmek istiyorum . Öğrenmek istiyorum . İyi bir linuxcü olmak istiyorum . Ve ilerleyen yıllarda linux sayesinde edindiğim bilgilerle iyi bir yerlere gelmek istiyorum .

Siz linux konusunda kendinizi nasıl geliştirdiniz ? Önerileriniz nedir ?

Teşekkürler
"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.''

M.Kemal ATATÜRK

ata1

Wiki kaynaklarını kullanarak bilgi dağarcığını genişletirken kur kaldır yap boz şeklinde deneyim kazanırsın bozulduğunda yardım alıp düzeltmek format ise sadece yapacağın ölümcül yani geri dönülmez hatalarda düşünmelisin bence. Ayrıca önemli dosyalarını diskinde ayrı bir bölüm de tutman senin yararına olur.  Hata sonucu veri kaybın olmaz .

FireSwords

1- Linux'u ana işletim sistemi olarak kullan. Sanal makineden veya dual boot'tan mümkün olduğunca uzak dur.
2- Bozmaktan korkma.
3- Terminalden korkma. Terminal ile arkadaş ol.
4- Bir sorunla karşılaştığında hemen forumlardan yardım isteme. Araştırmayı öğren.

Verebileceğim tavsiyeler bu kadar. Eğer araştırmaktan, yeni şeyler denemekten korkmazsan gerisi gelecektir.

Gesko

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Mart 2017 - 21:13:41
Wiki kaynaklarını kullanarak bilgi dağarcığını genişletirken kur kaldır yap boz şeklinde deneyim kazanırsın bozulduğunda yardım alıp düzeltmek format ise sadece yapacağın ölümcül yani geri dönülmez hatalarda düşünmelisin bence. Ayrıca önemli dosyalarını diskinde ayrı bir bölüm de tutman senin yararına olur.  Hata sonucu veri kaybın olmaz .

teşekkürler cevabınız için.

Karşılaştığım hataları defterime yazıyorum . İleride tekrar karşılaştığım zaman çözümü için arama yapmama gerek kalmıyor .

2 tane disk var . Birisinde Ubuntu diğer ise yedeklerim .

M.Kemal ATATÜRK

ata1

O zaman korkmadan boz boz yap  :)) hem deneyim hem bilgi kazanırsın.  :))

Gesko

Alıntı yapılan: FireSwords - 15 Mart 2017 - 21:17:12
1- Linux'u ana işletim sistemi olarak kullan. Sanal makineden veya dual boot'tan mümkün olduğunca uzak dur.
2- Bozmaktan korkma.
3- Terminalden korkma. Terminal ile arkadaş ol.
4- Bir sorunla karşılaştığında hemen forumlardan yardım isteme. Araştırmayı öğren.

Verebileceğim tavsiyeler bu kadar. Eğer araştırmaktan, yeni şeyler denemekten korkmazsan gerisi gelecektir.

1 - Evet ana işletim sistemi olarak kullanıyorum .
3 - Hem terminal hemde vim kullanıyorum . Kitap aldım bir tane linux ile ilgili onla devam ediyorum .

M.Kemal ATATÜRK

hasanmerkit

Ben Windows'ta öyle bir yere denk geldim ki bana sadece VB6 verseler internetsiz ortamda trojen yazarım.
Ben boza boza herşeyi öğrendim. Her tarafı kurcalayıp mantığını kavradım. Buradaki arkadaşlar haklı.
Linuxu de boza boza öğrenebilirsin :)