feren os *fare sorunu

Başlatan orhanalkan, 09 Mart 2017 - 23:53:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhanalkan

Öncelikle tüm foruma merhaba.

Arkadaşlar feren os kurdum gerçekten çok ama çok beğendiğim bir sistem ingilizcem olmadığı için translateden de mantıklı soruyu soramadığım için forumda linux kod bilgisine sahip değerli arkadaşlarımdan yardım elini uzatmasını
istiyorum.

Arkadaşlar sistemim  i7 8 gb ram olan ati radeon hd6790 ekran kartına sahip bir bilgisayar.

Sorunum şöyledir sistem çok hızlı ve güzel çalışıyor herhangi bir sıkıntı ve sorun *fare hariç yaşamamaktayım.mausedeki sorunum  *fare ile 15-20 saniye işlem yapmadığım zaman olduğu yerde sabit kalıyor mauseyi sağa-sola yukarı aşağı

sürüklesemde hareket etmiyor ne zamanki 2 kere tıklıyorum o zaman çalışmaya başlıyor  windows 10 yanına kurdum windowsta bu sorun yok lakin ben kişisel işletim sistemi  olarak linux kullanmak istiyorum bu sıkıntıyı aşamadım lütfen öneri ve görüşleriniz çok önemli yardım edermisiniz.

cokomoko

Muhtemelen laptop-mode-tools kuruludur onu kaldır düzelir ya da config dosyasından farenin süresini ayarla. Neyse sen bir kaldır bakalım sorun o mu?
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...