Wireless İnternet Bağlantısı (Airties Wus300)

Başlatan CodErode, 24 Aralık 2008 - 13:17:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Arkadaşlar dün gece ubuntu 8.10 u indirdim ve kurdum. Ama internete bağlanamadım. Daha önce linux deneyimim yok. İnternet sorununu nasıl çözebilirim. Ünlem işareti var.

Yardımcı olabilirmisiniz?

ihtiyar said

Aramıza hoş geldiniz diyorum ve size arama yapmanızı öneriyorum. Forumu biraz gezerseniz aynı sorunu yaşayan arkadaşların uyguladıkları çözümler ile sorununuza siz de çözüm bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Eğer yine bağlanamadıysanız, diğer başlıklarda istenen hata çıktılarını buraya eklerseniz yardımcı olacaktır arkadaşlar. ;)

CodErode

Hoşbulduk, arama yaptım ama tam olarak benim sorunumla aynı bir çözüme ulaşadım. Birde daha cok yeniyim. Hata yaptıysam affola.

CodErode

Birde şunu söylemek gerekirse ubuntu ile wus300 cok sorunlu diye çok yazılıyor forumlarda. Halbuki cok hevesliydim. Pardus kullansam nasıl olur acaba? Ama ubuntuya cok merak saldıydım..

heartsmagic

Alıntı yapılan: CodErode - 24 Aralık 2008 - 13:53:13
Hoşbulduk, arama yaptım ama tam olarak benim sorunumla aynı bir çözüme ulaşadım. Birde daha cok yeniyim. Hata yaptıysam affola.

Senin sorununla aynı çözüm? Wus300 olarak arattığımda çıkan sonuçlardan biri:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3952.0.html

Denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CodErode

Dediğiniz yerde bir yere varılamamış.. Bütün linux dağıtımlarında bu wus300 problemi varmı? Yoksa sadece ubuntu da mı?

Bedreddin

Nasıl varılamamış? Bağlantı kurabildiğini yazmış arkadaş.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

CodErode

Tamam yeni farkettim ama hep kopuntu oldugu söyleniyor. Ayrıca tam olarak ayrıntılı şekilde kurulumu anlatılmamış. Acaba analtımının olduğu bir yer varmı?

Birde sormak istediğim wus300 her dağıtımda sorun cıkartıyormu?

Bedreddin

Bulacağınız diğer anlatımlar da aşağıdaki bağlantıda olandan daha detaylı olmayacaktır. Bunun yanında kopma sorununun sebebi de yazılmış, bu haliyle kopma sorunu için bizim bir şey yapamayacağımız ortada. Diğer dağıtımlar konusunda bir fikrim yok, ama sanırım Pardus'da da yaşanıyor aynı sorun.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3952.msg58194.html#msg58194
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

heartsmagic

1. Nasıl kuracaksın bilmiyorum ancak sistemine ndsiwrapper programını kurman gerekiyor. Kablo bağlantısı ile olabilir veya elle bir başka yerde indirip taşınabilir bellek ile Ubuntu'ya geçirebilirsin. Elle indirip kurmak için:

http://mirrors.kernel.org/ubuntu/pool/main/n/ndiswrapper/ndiswrapper-common_1.52-1ubuntu1_all.deb

paketini çekip, çift tıklaman yeterli.

Eğer kablo ile bağlantı sağlayabiliyorsan, Synaptic'i açıp ndiswrapper-common paketini arat ve kur. Veya:

sudo aptitude install ndsiwrapper-common ile kur.

2. TUSB1150.INF dosyasını Ubuntu tarafında ev dizinine kopyala
3. Terminal açıp:

ndiswrapper -i TUSB1150.INF komutunu ver.

Eğer her şey yolunda gitmişse:

sudo ndiswrapper -l komutunun şunu döndürmesi lazım:

Alıntı Yapndiswrapper -l tusb1150 : driver installed device (0451:60C5) present

sudo modprobe ndiswrapper ile de eğer yüklü değilse modülü yüklersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CodErode

Ubuntuda sorun yaşadım ve sildim. Ama pes etmek yok ille de linux  :D