Ubuntu 8.04-Toshiba laptop ethernet disable-enable sorunu

Başlatan turgay, 13 Aralık 2008 - 12:27:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turgay

Vistayı silip Ubuntu 8.04 CD'den Toshiba L300 laptopuma kurmaya çalışırken Busybox ve abnormal exit gibi hatalar verdi.Etherneti BIOS tan disable edip kurulumu başlattım ve sorunsuz kurulum gerçekleşti.Ancak internete bağlanamıyorum çünkü etherneti BIOS tan tekrar enable yaptığımda bilgisayar açılmıyor ve yine aynı Busybox ve abnormal exit hatalarını veriyor.Çok acele yardıma ihtiyacım var ne yapmam gerekli?

erginemr

Ubuntu 8.10'da bu sorun çözülmüş olabilir. Son versiyonu kurmayı denediniz mi?

turgay

Ben linuxta yeniyim.Üniversitedeki pc üzerine aynı cd den 8.04 kurdum.İnternete sorunsuz bağlandı.Problem benim Toshiba L300 laptoptan kaynaklanıyor.Bir yerde uyumsuzluk var ama.Denemedim açıkçası.İnternetten mi indirebilirim yeni versiyonu?Bende 8.04 cd var.Tez çalışmamda linux kullanmam gerekiyor.AIR-TIES RT-104 modemden internete bağlanacağım ama ethernet disable olduğu için sanırım bağlanamıyorum.Ethernet (lan) enable yaptığımda Ubuntu hiç açılmıyor.

erginemr

İndirme adresi:
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Buradan ISO biçemindeki CD görüntüsünü indirip, boş bir CD'ye düşük hızda yazmalısınız.

Yeni versiyonda (çekirdekte) bu sorun çözülmüş olabilir. Bence denemeye değer.

turgay

teşekkürler şu anda verdiğiniz linkten başka bir bilgisayara indiriyorum buradan CD ye yazdırıp boot edeceğim umarım problemim çözülür