Ubuntu Dosya Sistemini Değiştiremiyorum

Başlatan Odynessia, 05 Kasım 2016 - 23:17:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Odynessia

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben bilgisayarıma ubuntu 16.10 sürümünü kurdum ama artık sıkıldım ve windows'a dönmek istiyorum ama sorun disk sadece 1 bolum sadece c bölümü var ondada Ubuntu kurulu ubuntu Dosya Sistemini değiştirmeden Windows kurulumu yapmıyorum Dosya Sistemini değiştirmek için gparted uygulamasını kurdum ancak orda hiçbir komut işlemiyor tıklanmıyor bile başka nasıl ntfs dosya sistemine dönebilirim ve windows'a kurabilirim

bugra9

Merhaba,

Windows kurulum adımlarında disk bölümleme kısmına gelince o bölümü silip yeniden ntfs olarak biçimlendirebilirsin. Daha sonra bu bölümü seçerek kuruluma devam edersin.

NOT: Bilgisayarında sadece Ubuntu kurulu olduğunu ve Ubuntuyu silip sadece Windows olacak şekilde kuruluma devam etmek istediğini düşünerek yazdım.

Odynessia

Öncelikle teşekkür ederim diski sildikten sonra biçimlendirme kısmında bu hatayı aldım biçimlendirme yapamadığım için kurulumu başlatamıyorum

penguenmurat

Ubuntuyu cd yada usb den başlatıp

sudo apt-get update
sudo apt-get install ntfs-3g

paketini kurarsan gparted ile ntfs olarak biçimlendirme yapabilirsin.

012rev3

Live Cd/Dvd modu bu konuda işinizi rahatlıkla görecektir.
Yapmanız gereken içerisinde 'gparted' olduğunu varsayarak bilgisayarınızı live cd/dvd modunda başlatmak.
Herhangi diskinizi mount/(bağlama)dan  gparted ile diskinizi ntfs olarak biçimlendirmek.
Kolay gelsin.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

Elessar

Alıntı yapılan: Odynessia - 05 Kasım 2016 - 23:17:04
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben bilgisayarıma ubuntu 16.10 sürümünü kurdum ama artık sıkıldım ve windows'a dönmek istiyorum ama sorun disk sadece 1 bolum sadece c bölümü var ondada Ubuntu kurulu ubuntu Dosya Sistemini değiştirmeden Windows kurulumu yapmıyorum Dosya Sistemini değiştirmek için gparted uygulamasını kurdum ancak orda hiçbir komut işlemiyor tıklanmıyor bile başka nasıl ntfs dosya sistemine dönebilirim ve windows'a kurabilirim

https://www.google.com.tr/search?q=windows+bu+diske+y%C3%BCklenemez&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=8V0gWPj0CYGwaZnluqgP
USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world