video oynatamama

Başlatan solidsnake, 10 Aralık 2008 - 22:09:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solidsnake

arkadaşlar bu codecler için gerekli kodları yazdım fakat birtürlü film oynatamıyorum

heartsmagic

Film dosyasının türü ne? Oynatmaya çalıştığında ne oluyor?
dpkg -l | grep ubuntu-restricted-extras komutu ne dönüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

solidsnake

hiçbirşey göstermiyor komutu girince

heartsmagic

O zaman gerekenleri yapmamışsın.
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Bu paketi yükleyerek codeclerden flash'a, java'dan bazı fontlara kadar birkaç sorunu halledebilirsin.

solidsnake

ustat ben bunu yaptım .bu internet olayını dha hala çözemedim.aç kapa aç kapa artema gibi oldu.bilgisayar

heartsmagic

Eğer yapsaydın ve sorunsuz olsaydı verdiğim ilk komuttan sonra bir çıktı alman gerekiyordu.
İnternet olayını bu başlıkta konuşmayalım.

solidsnake

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Aralık 2008 - 22:54:00
Eğer yapsaydın ve sorunsuz olsaydı verdiğim ilk komuttan sonra bir çıktı alman gerekiyordu.
o zaman sizden internette ile ilgili açtığım başlığa bakmanızı istiyim

solidsnake

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Aralık 2008 - 22:54:00
dediğinizi uyguladım fakat kontrol için verdiğinizi kodda yine birşey göstermedi.isterseniz fotoğrafı paylaşabilirim

heartsmagic

Kontrol için olanı bir şey döndürmüyorsa alttakini yapacaksın. Kontrol bir şey döndürmüyorsa paket kurulu değil demektir, alttaki ise paketi kurar.

solidsnake

ustat benim yazdıklarımı okumuyormusunuz.İlk önce verdiğiniz paket kurma komutunu girdim.birşeyler yükledi.Sonra aynı kontrol için verdiğiniz komutu denedim yine boş döndürdü.

heartsmagic

Ben başlığı takip ediyorum da açık açık "o komutu verip paketleri yükledikten sonra çıktı alamıyorum" cümlesi göremiyorum. Benim değil senin kendini daha açık ifade etmen gerekiyor.

Şöyle söyleyeyim eğer kurulum doğru tamamlandıysa ve komutu yanlış vermediysen sana bir çıktı vermesi lazım. O da şöyle olacak:

Alıntı Yapii  ubuntu-restricted-extras                  25                                    Commonly used restricted packages

Bu çıktıyı almadıktan sonra kurulumu yapamamışsın demektir. Komutlarla uğraşmak zorunda değilsin, Synaptic'i açıp oradan da yapabilirsin.

solidsnake

Dikkat ederseniz söylemişim,dediklerinizi uyguladım fakat yine kontrol komutunu girdiğimde boş döndürüyor diye.Ayrıca Synaptic nedir?
Kurulum yapamamışsın diyorsunuz da bu nasıl oluyor?Ben anlamadım.

heartsmagic

Şimdi başlığı uzatmayalım, ben açık açık öyle bir ifade görmedim ve bunu bir önceki mesajımda belirttim.

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras komutunun çıktısını aynen buraya geç. Ayrıca internetinde problem var diyorsun diğer başlıkta, kablo ile mi deniyorsun kurulum işlemini?

Synaptic program kurmaya yarayan güzel bir programdır. Kurduğun işletim sisteminin en azından menülerini biraz kurcalamak için kendine vakit ayır.

solidsnake

üstat banka kuyruğunda emeklilere yapılan muameleyi yapıyorsunuz memur mantığıyla yaklaşmayın olaya her mesaj da bir iğneleme var.problemleri giderebilsem birşeylere bakcam ama ne mümkün

solidsnake

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2008 - 00:03:30
Şimdi başlığı uzatmayalım, ben açık açık öyle bir ifade görmedim ve bunu bir önceki mesajımda belirttim.

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras komutunun çıktısını aynen buraya geç. Ayrıca internetinde problem var diyorsun diğer başlıkta, kablo ile mi deniyorsun kurulum işlemini?

Synaptic program kurmaya yarayan güzel bir programdır. Kurduğun işletim sisteminin en azından menülerini biraz kurcalamak için kendine vakit ayır.
resim ile nasıl aktarabilirim

heartsmagic

Hiçbir memur sana bu kadar sabretmezdi. İğneleyici söz varsa ve bunu birden fazla kişi yapıyorsa karşıdakilerden ziyade kendini bir eleştirmen lazım.

Resime gerek yok, sana söylediklerimi okursan yol kat ederiz. Ancak böyle bir yere varamayız.

solidsnake

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,417.0.html
İlk iki mesajı okuyup uyguladıkdan sonra tekrar dene bakalım.

solidsnake

peki hem internet hem video olan çözümleri deniycem şimdi umarım olur.bekleyin.

erginemr

Verdiğiniz ekran görüntüsünde üst sağdaki internet bağlantı simgesinde bağlantının olmadığı görünüyor. Bu durumda vereceğiniz hiç bir kurulum komutu çalışmayacaktır, zira kurulum paketlerinin internetten indirilmesi gerekiyor. Öncelikle bir şekilde (örneğin; kablosuz modeme olabiliyorsa kablo ile bağlanarak) internete bağlanmanız gerekiyor.