Apricity os hakkında bir kaç soru

Başlatan furyzer0, 07 Ağustos 2016 - 14:03:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furyzer0

Arkadaşlar live usb cihazıma apricity os yüklemeye karar verdim ama bir kaç sorum var öncelikle hangi paket yöneticisin kullanıyor ve masaüstü ortamının adı ne?
Bir de nasıl tema ayarlıyoruz yerleşik olarak kendisi sunuyor mu tema ayarını?

ata1

arch tabanlıdır. Pamac kullanır kendisi  masa üzeri ise kde gnome var diye biliyorum.

furyzer0

Teşekkür ederim, peki tema ayarlamayı nasıl yapacağız  bunun hakkında bir bilginiz var mı?

ata1

arch kullandınız mı daha önce ve hangi ayarları yapacaksınız ? kendisi hazır gelir. Aynen manjaro gibi

furyzer0

malesef pek bilgili değilim arch konusunda

ata1

aur depo ekli geliyor bu sürümde daha önce kurdum arch tabanlı arch tabanından sisstem kullandınız ise yadırgamayacaksınız. chromium ön tanımlı gnome olarak kurdum ben
fakat beğendiğimi yada hoşlandığımı söyleyemicem tüketimi yüksek gördüm ben kurup deneyin. Paketlerı aurdan yaourt komutu ile yada pacman ile kurabilirsiniz.
aur kullanıcı deposudur. Merak ettiklerini sorarsan elimden geldikçe dilim döndükçe yardımcı olurum.

furyzer0

apricity osu yükleme isteğim masaüstünü beğenmiştim ve sanırım gnome ve kde kullanıyormuş ben gnome halini sevdim ancak gerek paket yöneticisine alışkın olmamam gerek şu an bunlarla uğraşacak vaktim olmadığı için şimdilik apricity osdan vazgeçtim sizi meşgul ettiğim için kusura bakmayın.

ata1

zor değildir aslında paket yükleyici var. Fakat kurulu gelip gelmediğni hatırlamıyorum ki kurulu değilse de
yaourt -S pamac-aur

şeklinde kurarsınız.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Ağustos 2016 - 14:52:11

şu şekilde bir paket yükleyici ayarı yaptığınızda aur ve ana depolar açılır aranan paketler tüm depolarda aranabilir duruma gelecek.