Bu benim Arch'ım :)

Başlatan Night Glam Flow, 06 Temmuz 2016 - 22:36:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Night Glam Flow

Son 6 gündür neredeyse 40 kere arch kurmuşumdur. Artık öyle bir noktaya geldim ki; 8 dakikada arch, 14 dakikada ise arch + masaüstü ortamı + ihtiyacım olan uygulamaları kurabiliyorum :)

Daha önce ubuntu ve mint'te yaptığım çok hoşuma giden bir tasarım vardı. Onu arch'ta denemekle başladım. İşe de yaradı ortaya güzel bir eser çıktı (BENCE).

Üstelik öyle titiz, öyle itinalı davrandım ki ufacık gereksiz bir paket yok. Bu sayede cinnamon ortamında güzel estetik tasarıma rağmen xfce hızlarına ulaştım diyebilirim. Sistemin inanılmaz hızlı.

Daha eksiği var sistemin geliştirmeye devam edeceğim. Bayram bayram bu forumda arch kurmam için bana yardım eden;

başta Ata1 öğretmenim olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu benim Arch'ım :)

ata1

elinde kova var ne dolduracağın sana bağlı bende yardım edeceğim diye ne var ne yok kurmaktan archım çöplüğe döndü kısa sürede tazelemeliyim  :)) tazelemekten kasıt gereksizleri temizlemek
güle güle kullan

Night Glam Flow

Alıntı yapılan: ata1 - 06 Temmuz 2016 - 22:40:12
elinde kova var ne dolduracağın sana bağlı bende yardım edeceğim diye ne var ne yok kurmaktan archım çöplüğe döndü kısa sürede tazelemeliyim  :)) tazelemekten kasıt gereksizleri temizlemek
güle güle kullan

Ata hocam biraz kurcaladım da Arch Linux için gereksizleri temizleme işi biraz yaş gibi. Temiz kurulum daha hızlı ve hayırlı sanki.

Bir de acemi bir acher olarak şunu gördüm;

Arch için yapılması gereken asla bi paket topluluğunu toplu yüklememek. Bir acemi için ilk kural bu. Örneğin cinnamon için gnome veya gnome-extra yüklememek. Gnome için bir şey lazım örneğin gnome-terminal. O zaman sadece onu yüklemek gerekiyor.

Aslında performans için yapılması gereken. Bir program için dependencies, kalite  gibi unsurları öğrenmek ona göre doğru programa karar vermek ve o programı kurmak. Bir aceminin yapması gereken bu.

ALBATROS84

Simge paketinin adı nedir ?