RutilT Wlan Manager

Başlatan run, 09 Aralık 2008 - 14:27:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

run

ubuntu 8.10 Yanlislikla ontanimli gelen wireless ikonunu sildim baglantimla ilgili bir sorunum yok yalniz ikon gitti.panele yeni ag izliycisini ekledim oda sedece signal olarak gosteriyor cevredeki wirelesslari gostermiyor.altarnatif bir program denemek iyi olur dusuncesiyle RutilT gibi; ekle kaldirdan programi yukledim daha sonra calistirmak istedim  fakat calismadi...ucbirimden rutilt komutunu verdim imlec yanip yanip sondu bir sey olmadi...
sistem gozlemcisine baktim burda program calisiyor olarak gozukuyor. programin ayarlarini yapmam lazim ama ekrana programla ilgili hic bir sey
cikmiyor... sorun nerde olabilir .

run

RutilT Wlan Manager Programindan Kimse Cakmiyor Herhalde  :D

Çağlar

Synaptic ile nm-applet'i tekrar kurarsanız düzelir tahminimce. Başka türlü çakmıyorum gerçekten. :D
We got a badass over here!

heartsmagic

RutilT'yi hiç duymadım ancak popüler olmadığını söyleyebilirim. Eğer alternatif arıyorsan Wicd dene. Kaldı ki aslında alternatife gerek yok, sen sadece nm-applet'i kaldırmışsın panelden. Eğer sistemden kaldırmadıysan nm-applet'i başlatman yeterli, eğer kaldırdıysan @Çağlar'ın dediği gibi kurman gerkecek.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

run

tamamen kaldirmamistim. yeniden kurdum konsala komutu yazdim ve....
perl@exploit:~$ nm-applet
** (nm-applet:6310): WARNING **: <WARN>  applet_dbus_manager_start_service(): Could not acquire the NetworkManagerUserSettings service as it is already taken.  Return: 3
(nm-applet:6310): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

Wicd denedim  http://wicd.sourceforge.net/download.php kurulumu burdan yaptim bir turlu baglanmadi sonra kaldirdim...

heartsmagic

Panele yerleşmiyor mu yine de program?

run

panele gelen birsey yok. yalniz verdihim komutun ciktisinda ne demek istiyor bilmiyorum... bir hata varmis gibi duruyor.

heartsmagic

sudo /etc/init.d/NetworkManager restart

komutundan sonra geliyor mu?
Bu bir böcek ve girişi şurada: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager-applet/+bug/289466

run

sudo /etc/init.d/NetworkManager restart
* Stopping NetworkManager...                                            [ OK ]
* Starting NetworkManager...                                            [ OK ]
yok hayir gelmedi  link'e goz atayim tesekkur ederim arkadaslar.